Przejdź do treści strony

Miesiąc Świadomości Raka Pęcherza Moczowego

Maj to miesiąc świadomości raka pęcherza moczowego – podstępnego nowotworu, diagnozowanego głównie u mężczyzn powyżej 70. roku życia. To odpowiednia okazja, by rozmawiać i podejmować działania mające na celu zwiększanie społecznej świadomości na temat tego nowotworu.
Według ostatnich danych Krajowego Rejestru Nowotworów w Polsce na raka pęcherza zachorowało 7,3 tys. osób, a ponad 4 tys.

Uroczysta Gala z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej

Miło nam poinformować, że z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej dnia 12 maja 2023 r. trzy pielęgniarki SP ZOZ MSWiA z W-MCO w Olsztynie zostały docenione przez Samorząd Zawodowy Pielęgniarek i Położnych otrzymały zaszczytne wyróżnienia „Ikony Pielęgniarstwa Warmii i Mazur”. Uroczysta gala odbyła się w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego, a nasze Panie odebrały statuetki i podziękowania od Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego i władz samorządowych.

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej w SP ZOZ MSWiA z W-MCO w Olsztynie

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej jest wyjątkową okazją do tego, aby docenić pracę tych grup zawodowych, a przede wszystkim podziękować za zaangażowanie oraz poświęcenie dla chorych. W Szpitalu MSWiA w Olsztynie, z udziałem Dyrekcji odbyła się uroczystość wręczenia wyróżnień i dyplomów dla pielęgniarek i położnych za ich codzienną pełną poświęceń pracę.
Do życzeń dla Naszych Pań dołączamy fotorelację z uroczystości.

Światowy Dzień Higieny Rąk w Szpitalu MSWiA w Olsztynie

W ramach obchodów Światowego Dnia Higieny Rąk pracownicy i pacjenci naszego Szpitala 5 maja br. o godz. 11:00 wzięli udział w minutowej akcji „Razem Dla Wspólnego Bezpieczeństwa – Dezynfekujemy Ręce”.
Pracownicy wszystkich komórek szpitala, którzy mogli przerwać swoje zadania zawodowe na kilkadziesiąt sekund, dokonali dezynfekcji dłoni. Zgodnie z ideą programu powstałego z inicjatywy WHO pracownicy szpitala połączyli siły w szczytnym celu promowania higieny dłoni.

Światowy Dzień Higieny Rąk

W ramach obchodów Światowego Dnia Higieny Rąk pracownicy i pacjenci naszego Szpitala 5 maja br. o godz. 11:00 wezmą udział w minutowej akcji „Razem Dla Wspólnego Bezpieczeństwa – Dezynfekujemy Ręce”.
W dobie rozprzestrzeniających się zakażeń wirusowych i bakteryjnych, program ten nabiera szczególnego znaczenia. Tak prosta czynność jak mycie i dezynfekcja rąk znacznie przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa.

Szpital MSWiA z W-MCO w Olsztynie.

W Zakładzie Endoskopii ruszamy z zapisami na badania przesiewowe w kierunku wczesnego wykrywania raka jelita grubego. W załączeniu ankieta dla pacjentów Programu Badań Przesiewowych w kierunku wczesnego wykrywania raka jelita grubego.

ANKIETA DLA PACJENTÓW OBJĘTYCH PROGRAMEM BADAŃ PRZESIEWOWYCH RAKA JELITA GRUBEGO

Prof. Radosław Grabysa Najlepszym z Najlepszych

20 kwietnia br. w Auli im. Anny Wasilewskiej w Olsztynie odbyła się gala Konkursu „Laur Najlepszym z Najlepszych”, zorganizowana przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Była to już dwudziesta edycja tego przedsięwzięcia.

Nagrodę stworzono, by uhonorować mieszkańców Warmii, Mazur i Powiśla, którzy osiągają sukcesy na arenie ogólnopolskiej, europejskiej i światowej. Otrzymują ją osoby, instytucje lub firmy z regionu,

Warsztaty histeroskopowe w Szpitalu MSWiA w Olsztynie

13 kwietnia 2023 roku na bloku operacyjnym Szpitala MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie odbyły się „Warsztaty Histeroskopowe” z udziałem 3 lekarzy hospitujących z innych ośrodków medycznych kraju.

Zabiegi pokazowe na torze wizyjnym do histeroskopii wykonane przez zespół ginekologów Szpitala MSWiA w Olsztynie polegały na nieinwazyjnym, histeroskopowym usunięciu zmian wewnątrz macicy.

„Taki sposób operowania poprawia wykrywalność zmian –

„Praktyczna kardioonkologia. Wybrane zagadnienia – biblioteka onkologa praktyka” nowa pozycja specjalistyczna

Monografia pt. „Praktyczna kardioonkologia. Wybrane zagadnienia” – biblioteka onkologa praktyka’’ pod redakcją prof. Radosława Grabysy kierującego Oddziałem Chorób Wewnętrznych, Gastroenterologii i Kardiologii Onkologicznej Szpitala MSWiA w Olsztynie i prof. Tomasza Kubiatowskiego to cenna specjalistyczna pozycja doskonale wpisująca się w potrzeby dzisiejszej praktyki prowadzenia pacjentów przez onkologów i konsultowania ich przez kardiologów. Oprócz szerokiego omówienia zagadnień kardiotoksyczności terapii onkologicznych szczególnie istotne dla praktyki kardiologicznej jest objaśnienie w monografii kwestii oceny ryzyka sercowo-naczyniowego u pacjenta przed włączeniem leczenia onkologicznego i monitorowania wystąpienia kardiotoksyczności.

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter