Przejdź do treści strony

Kolejne wyróżnienie dla Polikliniki Olsztyńskiej!

25 września w Mikołajkach odbyła się uroczysta gala Polskiego Klubu Biznesu i Fundacji Akademii Polskiego Sukcesu, podczas której wręczone zostały nagrody dla osób i instytucji szczególnie wyróżniających się w ostatnim czasie na arenie krajowej i międzynarodowej. Szpital MSWiA w Olsztynie został wyróżniony Srebrnym Medalem Fundacji Akademii Polskiego Sukcesu „za wysiłek i poświęcenie oraz troskę o pacjentów w czasie pandemii Covid-19 w 2020 i 2021 roku”!

Z potrzeby serca…

Nie po raz pierwszy kadra Kliniki Urologii i Onkologii Urologicznej Szpitala MSWiA w Olsztynie udowodniła, że możemy na nich liczyć, nie tylko jako pacjenci szpitala. Tym razem, odpowiadając na apel o zbiórkę darów dla uchodźców z Afganistanu, przyłączyli się do tej szczytnej akcji, której inicjatorką jest pani Justyna Maciak – pielęgniarka Kliniki Urologii.

„Zdecydowałam się pomóc potrzebującym uchodźcom,

Sztuczna inteligencja na usługach chorych

Mianem sztucznej inteligencji (artificial intelligence, AI) określa się nowoczesną naukę i inżynierię zajmującą się tworzeniem tzw. inteligentnych maszyn, a zwłaszcza inteligentnych programów komputerowych naśladujących procesy myślowe człowieka. Za jednego z twórców tej dyscypliny naukowej uważany jest Alan Turing – genialny matematyk brytyjski szeroko znany ze złamania niemieckiego kodu Enigmy podczas II wojny światowej.

Komfort i bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Nowy ambulans zasilił flotę szpitala MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie. Dzięki niemu nie tylko szybciej dotrzemy do pacjentów i będziemy mogli zapewnić im pomoc na najwyższym poziomie, ale także gwarantujemy komfort pracy naszemu personelowi

Szpital MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie znalazł się w gronie wyróżnionych w prestiżowym konkursie „Sternik. Cała Naprzód” – za skuteczne radzenie sobie podczas pandemii.

Uroczysta gala finałowa odbyła się w piątek 3 września br. w hotelu Anders w Starych Jabłonkach. Statuetkę i tytuł „Sternik 2020” z rąk Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego odebrała dyrektor Krystyna Futyma.

Konkurs został zorganizowany przez BGK – Region Warmińsko-Mazurski we współpracy z partnerami strategicznymi: Wojewodą Warmińsko-Mazurskim Arturem Chojeckim, Regionalnym Portalem Informacyjnym Wrota Warmii i Mazur,

Bez bólu w Poliklinice

Na początku września powstała Poradnia Leczenia Bólu. To odpowiedź na potrzeby naszych pacjentów – w większości z chorobą nowotworową – ale nie tylko

Nowe możliwości laboratorium

Szpitalne laboratorium zasilił najnowocześniejszy na rynku analizator Optilite do diagnostyki białek specyficznych. Dzięki niemu, jako pierwszy ośrodek w województwie możemy wykonywać specjalistyczne badania stosowane powszechnie w diagnostyce gammapatii monoklonalnych – w tym unikatowe testy Freelite® i Hevylite® zalecane w polskim i międzynarodowym schemacie diagnostycznym oraz systemie oceny zaawansowania choroby.

Międzynarodowa Grupa Robocza ds.

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter