Przejdź do treści strony

ZAKŁAD DIAGNOSTYKI OBRAZOWEJ

ZAKŁAD DIAGNOSTYKI OBRAZOWEJ

Zgodnie z decyzją Pani Dyrektor Ds. Lecznictwa, od dnia 1 WRZEŚNIA rejestracje będą pracowały w następujących godzinach : USG, RTG, TK, MRI, MAMMOGRAFIA  codziennie 7.00-15.00

MAMMOGRAFIA SCREENIGOWA poniedziałek, wtorek środa, piątek 7.00-14.35, czwartek 7.25-16.00.

Zakład Diagnostyki Obrazowej wyposażony jest w nowoczesny sprzęt diagnostyczny, spełniający normy unijne w zakresie jakości sprzętu i ochrony radiologicznej pacjenta.

Pracowania USG świadczy usługi w pełnym zakresie, dzięki 3 ultrasonografom klasy premium z opcją badań dopplerowskich.

Pracownia rentgenodiagnostyki wyposażona jest w 3 cyfrowe aparaty RTG: stacjonarne (ogólno diagnostyczny i z opcją fluoroskopii) oraz mobilny.

Posiadamy spiralny, 128 warstwowy tomograf komputerowy, ze strzykawką automatyczną do badań wielofazowych badań całego ciała oraz badań angiograficznych. Istnieje możliwość konsultacji medycznych badań tomograficznych metodą teleradiologii.

Pracownia Rezonansu Magnetycznego wyposażana jest w skaner o natężeniu pola 1.5T, zestaw cewek narządowych i wstrzykiwacz kontrastu. Obok onkologicznych badań MR w pełnym zakresie, wykonujemy badania OUN i układu mięśniowo-szkieletowego.

Badania mammograficzne piersi wykonujemy cyfrowym aparatem z opcją tomosyntezy, również w programie nieodpłatnych badań przesiewowych piersi w zakresie podstawowym i rozszerzonym.

Do precyzyjnych biopsji piersi używamy dedykowanego stołu do biopsji w pozycji leżącej i mammotomu. Cienko- i gruboigłowe biopsje pozostałych narządów powierzchownych i głębokich przeprowadzane są w dedykowanym gabinecie zabiegowym pod kontrolą aparatu ultrasonograficznego lub pod kontrolą tomografu komputerowego.

Badania obrazowe są przechowywane w cyfrowym archiwum PACS oraz wydawane pacjentowi na płycie CD/DVD.

Kontakt:

Kierownik Zakładu
dr n. med. Maciej Michalak

Kierownik Zespołu Techników
Ewa Kudła

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter