Przejdź do treści strony

SZKOLENIA KSOR

Potrafisz pomóc rannemu w wypadku?
Wiesz jak postępować z osobą nieprzytomną?
Wiesz w jaki sposób ratuje się dzieci?

Nie? Pamiętaj – najważniejsi ratownicy to świadkowe zdarzenia!!!
Wystarczy nauczyć się podstawowych elementów by uratować komuś życie – spróbuj to rewelacyjne uczucie!!!

Tego co jest w życiu ważne ucz się od najlepszych!!!

Wychodząc naprzeciw Ośrodek Szkoleń Ratowniczych SP ZOZ MSW z WMCO w Olsztynie proponuje Państwu szkolenia z pierwszej pomocy , kwalifikowanej pierwszej pomocy jak i medycyny ratunkowej.

Największym atutem Ośrodka Szkoleń Ratowniczych SP ZOZ MSW z WMCO w Olsztynie jest kadra instruktorska składająca się z pracowników Klinicznego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego SP ZOZ MSW z WMCO w Olsztynie. Dodatkowym ważnym atutem są nowoczesne fantomy, modele ludzi przeznaczone do ćwiczeń resuscytacji krążeniowo oddechowej, zadławień oraz opatrywania ran i krwotoków.

W naszych szeregach znajdują się ratownicy medyczni, pielęgniarki i lekarze mający ogromne doświadczenie zawodowe. Są to specjaliści praktykujący zawodowo we wszystkich jednostkach systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego. Część z nich to nauczyciele akademiccy, instruktorzy Polskiej Rady Resuscytacji, innych organizacji o zasięgu międzynarodowym (ITLS, PHTLS, ACLS), absolwenci uczelni wyższych, finaliści mistrzostw polski w ratownictwie medycznym. Nasi instruktorzy regularnie biorą udział w szkoleniach metodycznych pod nadzorem pracowników naukowych UWM co gwarantuje wysoką jakość i skuteczność szkolenia.

Referencje firmy:

W ostatnim okresie coraz więcej instytucji, firm i organizacji dojrzewa do decyzji, że szkolenie z pierwszej pomocy warto odbyć zanim coś się stanie. Przez okres siedmiu lat w naszym ośrodku przeprowadziliśmy około 120 szkoleń.

Szkolenie z pierwszej pomocy skierowane do osób bez wykształcenia medycznego. Zajęcia prowadzone są w sposób ciekawy, z użyciem technik multimedialnych i zaawansowanych manekinów do nauki pierwszej pomocy. Podczas szkolenia największy nacisk kładziemy na zdobycie umiejętności praktycznych, dlatego zawsze większa część szkolenia to zajęcia praktyczne. Ćwiczenia prowadzone są w małych grupach pod okiem doświadczonych i wyszkolonych instruktorów.

Zakres szkolenia z pierwszej pomocy:

 • akty prawne
 • organizacja doraźnej opieki zdrowotnej
 • podstawy anatomii niezbędne do prawidłowego udzielania pierwszej pomocy
 • ocena miejsca zdarzenia
 • sprawdzenie podstawowych parametrów życiowych
 • prowadzenie resuscytacji krążeniowo oddechowej
 • defibrylacja automatyczna AED
 • pozycja bezpieczna
 • postępowanie przy zadławieniu
 • pomoc w przypadku nagłych zagrożeń zdrowotnych pochodzenia wewnętrznego
 • tamowanie ran i krwotoków
 • udzielanie pomocy poszkodowanym z urazami ciała

Szkolenie kwalifikowanej pierwszej pomocy przewidziane jest dla osób pracujących lub szukających zatrudnienia w jednostkach współpracujących z systemem Państwowego Ratownictwa medycznego takich jak PSP , OSP, WOPR i inne. Zakres szkolenia określa rozporządzenie ministra zdrowia.

Szkolenie z ratownictwa medycznego w różnym zakresie skierowane jest do pracowników służby zdrowia. Do szkoleń zapraszamy nie tylko personel pracujący w pomocy doraźnej ale również pracowników oddziałów szpitalnych, poradni, przychodni, gabinetów podstawowej opieki zdrowotnej, gabinetów stomatologicznych i innych jednostek służby zdrowia. Za przeprowadzone szkolenia przyznajemy punkty edukacyjne.

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter