Przejdź do treści strony
Żywe kultury literatury w ramach logoterapii...

Żywe kultury literatury w ramach logoterapii…

Pacjenci Szpitala Klinicznego MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie otrzymali od autorów projektu „Żywe kultury literatury UWM oraz ZLP w Olsztynie” publikacje terapeutyczne:
1. „Lawendowe marzenia. Wiersze i obrazy – logoterapia dla otwarcia serc” Kamila Julia Regin
2. „Monografia kulturotwórcza i terapeutyczna rola literatury” Kamila Julia Regin, Andrzej Cieślak

„Celem ogólnym projektu było i jest nadanie młodemu pokoleniu systemu wartości, jakim jest dzielenie się z drugim człowiekiem częścią siebie, a dla pacjentów poszerzenie wymiaru psychoterapeutycznego w szerokim spektrum ich jestestwa” – dr n. med. Kamila Julia Regin, Wydział Lekarski Collegium Medicum UWM w Olsztynie.

„Pigułki literackie kierowane do umysłów chorych poprzez słuchanie i czytanie oddalają złe nastroje, niwelują sufitową niemoc i bezczynność, przenoszą pacjentów z trwogi i lęków w świat pozytywnego myślenia, a nawet skłaniają do samodzielnego tworzenia, pisania poezji czy prozy, spisywania osobistych przeżyć, darmowego dzielenie się poradami leczniczymi nabytymi w trakcie rekonwalescencji… wreszcie wzajemnego uczenia się dobrostanu” – Andrzej Cieślak, prezes Związku Literatów Polskich Oddział w Olsztynie.

Psycholog Kamila Julia Regin jako psychoterapeutka postanowiła wdrożyć do praktyki medycznej nowatorskie lekarstwo, tabletkę literacką kierowaną do umysłów potrzebujących ulgi…

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter