Przejdź do treści strony
WOŚP na rzecz Szpitala Klinicznego MSWiA w Olsztynie

WOŚP na rzecz Szpitala Klinicznego MSWiA w Olsztynie

W ramach doposażania placówek medycznych z daru Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (zbiórka 2023) Medyczne Laboratorium Diagnostyczne Szpitala Klinicznego MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie w kwietniu 2024 roku pozyskało sprzęt – analizator dRast (f. Argenta) do oznaczania lekowrażliwości bezpośrednio z krwi pacjenta, w której wcześniej, za pomocą innego analizatora, zaobserwowano zakażenie drobnoustrojami patogennymi. Przekazana szpitalowi przez WOŚP aparatura już działa i umożliwia szybsze wykonywanie analizy materiału laboratoryjnego w ramach Pracowni Diagnostyki Mikrobiologicznej.

Analizator służy wszystkim pacjentom w bardzo ciężkim stanie klinicznym, w stanie zagrażającym życiu, u których istnieje podejrzenie sepsy. Dzięki wynikom uzyskanym za pomocą nowego analizatora można w przeciągu kilku godzin uzyskać wynik lekowrażliwości i natychmiast wdrożyć leczenie przeciwdrobnoustrojowe w postaci zoptymalizowanej antybiotykoterapii.

To kolejny już, po aparaturze dostarczonej wcześniej Pracowni Badań Molekularnych, nowoczesny specjalistyczny sprzęt laboratoryjny doposażający naszą placówkę medyczną a przekazany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter