Przejdź do treści strony

Warsztaty histeroskopowe w Szpitalu MSWiA w Olsztynie

13 kwietnia 2023 roku na bloku operacyjnym Szpitala MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie odbyły się „Warsztaty Histeroskopowe” z udziałem 3 lekarzy hospitujących z innych ośrodków medycznych kraju.

Zabiegi pokazowe na torze wizyjnym do histeroskopii wykonane przez zespół ginekologów Szpitala MSWiA w Olsztynie polegały na nieinwazyjnym, histeroskopowym usunięciu zmian wewnątrz macicy.

„Taki sposób operowania poprawia wykrywalność zmian – można je obserwować w kamerze na żywo i usuwać doszczętnie. Jednocześnie zabieg jest nieobciążający dla Pacjentek. Oddział Ginekologii Onkologicznej i Uroginekologii dysponuje obecnie najnowszym sprzętem do wykrywania i usuwania podejrzanych zmian jamy macicy” – prof. Marcin Jóźwik.

Histeroskopia jest endoskopową metodą diagnostyczno-terapeutyczną. Pozwala w małoinwazyjny sposób szczegółowo ocenić wnętrze jamy macicy, jak również usunąć nieprawidłowe zmiany w jej obrębie. Wykorzystywana jest w diagnostyce i leczeniu niepłodności, w przypadku zaburzeń miesiączkowych czy nawracających poronień.

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter