Przejdź do treści strony
Uroczystość z okazji Dnia Pielęgniarki i Położnej

Uroczystość z okazji Dnia Pielęgniarki i Położnej w Szpitalu Klinicznym MSWiA w Olsztynie

8 maja to Dzień Polskiej Położnej. Data ta została ustanowiona na cześć Stanisławy Leszczyńskiej – położnej, która bohatersko sprawowała opiekę nad ciężarnymi więźniarkami w obozie Auschwitz-Birkenau.
5 maja przypada natomiast Międzynarodowy Dzień Położnej. Pomysł obchodzenia tego święta zrodził się pod koniec lat 80. XX wieku, a dokładnie w 1991 roku podczas konferencji Międzynarodowej Konfederacji Położnych w Holandii. Chodziło o podkreślenie i docenienie roli, jaką odgrywają położne w codziennym życiu: wspierają kobiety nie tylko w okresie ciąży, porodu i połogu, ale także sprawują opiekę po zabiegach ginekologicznych czy operacjach z zakresu ginekologii onkologicznej.

Z okazji przypadającego 8 maja Dnia Polskiej Położnej oraz obchodzonego 12 maja Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek w Szpitalu Klinicznym MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie odbyło się uroczyste spotkanie z udziałem Dyrekcji, podczas którego pielęgniarkom i położnym wręczono wyróżnienia i dyplomy za ich pełną poświęceń pracę. Jest to wyjątkowa okazja do tego, aby docenić postawę tych grup zawodowych, a przede wszystkim podziękować za rzetelną pracę, właściwą opiekę i należny szacunek, jakim obdarzają pacjentów naszego szpitala. Na uroczystości w patio szpitala gościliśmy: p.o. Dyrektora Szpitala dra hab. n. med. Janusza Kocika, prof. CMKP wraz z Zarządem Szpitala, Przewodniczącą ORPiP w Olsztynie Iwonę Kacprzak oraz Wiceprzewodniczącą ORPiP Bogumiłę Szymańską.

Słodkim dodatkiem do tego szczególnego święta był wspaniały branżowy tort, który dla uczestników uroczystości osobiście pokroiły: Pani Beata Wołk – Zastępca Dyrektora ds. Pielęgniarstwa oraz Pani Magdalena Radłowska – Przełożona Pielęgniarek.

Do życzeń dla Naszych Pań i Panów dołączamy fotorelację z uroczystości!

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter