Przejdź do treści strony

Uroczyste otwarcie zmodernizowanego Zakładu Diagnostyki Obrazowej

Dnia 4 lutego 2019r. o godz. 1300 odbędzie się uroczyste otwarcie

„Zmodernizowanego Zakładu Diagnostyki Obrazowej wraz z jego wyposażeniem w najnowszej generacji cyfrowy sprzęt diagnostyczny”

MSWiA-logo-www
Modernizacja Zakładu Diagnostyki Obrazowej odbyła się dzięki dofinansowaniu otrzymanemu z MSWiA w ramach dotacji na kwotę: 6 802 501,38 zł. Wartość całej inwestycji w postaci sprzętu oraz adaptacji pracowni wyniosła: 6 905 348, 99 zł. Dzięki dotacji nasz Zakład Diagnostyki Obrazowej wzbogacił się w najnowszej generacji sprzęt diagnostyczny:

– Tomograf komputerowy Siemens Definition AS wraz ze stacjami opisowymi

– Cyfrowy aparat RTG firmy Siemens

– Cyfrowy aparat RTG z zawieszeniem sufitowym Ysio Max Aim

– Aparat RTG z ramieniem C Ziehm Vision RFD

– Aparat USG Logiq S8

– wielofunkcyjny aparat USG dedykowany do badań onkologicznych i naczyniowych

 

Tomograf Siemens Definition AS

Diagnostyka obrazowa jest sercem naszego zakładu, dlatego tak ważne jest by nasi specjaliści stawiali diagnozę w oparciu o najnowocześniejszy dostępny na rynku sprzęt i technologie.

Tomografia komputerowa jest badaniem radiologicznym pozwalającym na uzyskanie wielowarstwowych przekrojów obrazów ciała pacjenta, służących ogólno-profilowej diagnostyce pacjentów z uwzględnieniem najwyższej troski o nisko-dawkowość promieniowania rentgenowskiego wykonywanych badań.

Dysponujemy szerokim wachlarzem możliwości klinicznych takich jak:

  • Rutynowe badania: głowy, klatki piersiowej, jamy brzusznej i miednicy.
  • Zaawansowana ocena węzłów chłonnych, aorty i innych naczyń obwodowych.
  • Zaawansowana ocena zmian onkologicznych.
  • Badania wielofazowe i dynamiczne.
  • Badania niewielkich struktur anatomicznych.
  • Obrazowanie 3D.

System umożliwia wykonywanie akwizycji minimum 128 warstw w czasie jednego pełnego obrotu układu lampa-detektory. Dobiera starannie poziom dawki jak również zapewnia jej modulację we wszystkich trzech osiach w czasie rzeczywistym. Dobór wartości dawki następuje w czasie skanowania w oparciu o rzeczywiste pomiary pochłanialności obiektu badanego. System umożliwia ponadto rekonstrukcję iteracyjną, w obszarze danych surowych i przestrzeni obrazowej, umożliwiając redukcję dawki nawet powyżej 60 % w relacji do standardowej rekonstrukcji z zachowaniem najwyższej jakości obrazu.

Aparat RTG Luminos dRF Max (Siemens)

Jest to w pełni cyfrowy najnowszej generacji aparat typu telekomando przeznaczony do wykonywania klasycznych zdjęć radiograficznych (kostno-płucnych) oraz prześwietleń metodą fluoroskopii, będących badaniami dynamicznymi. Zdjęcia wykonywane są na najnowszej generacji detektorach cyfrowych o bardzo wysokiej rozdzielczości pozwalającej dostrzec najdrobniejsze szczegóły anatomiczne. Aparat wyposażony jest w dodatkowy statyw do wykonywania badań płuc o najwyższych standardach. Specjalne oprogramowanie i wyposażenie aparatu minimalizuje dawkę promieniowania. Przy badaniach wykonanych na aparacie Luminos dRF Max pacjent ma pewność, że otrzyma zdjęcie o wysokiej rozdzielczości, pokazujące najdrobniejsze szczegóły, będące przedmiotem badania.

RTG z zawieszeniem sufitowym Ysio Max Aim

Aparat wykonuje zdjęcia radiologiczne najwyższej cyfrowej jakości na stole kostnym i przy statywie. Dawka użyta do wykonania zdjęcia RTG jest niska. Podgląd wykonanego zdjęcia jest dostępny po dwóch sekundach, a gotowe zdjęcie po upływie zaledwie pięciu sekund od ekspozycji. Aparat wyposażony jest w bezprzewodowy detektor cyfrowy o wymiarach 35×43 cm oraz zaledwie 19 mm grubości. Zapewnia nie tylko doskonałą jakość obrazowania, ale jest lekki oraz charakteryzuje się wysoką trwałością.

RTG z ramieniem C Ziehm Vision RFD

Mobilny system dedykowany do zabiegów i diagnostyki gastroenterologicznej. Zastosowanie technologii w pełni cyfrowej z płaskim detektorem oraz wysoko wydajnego generatora 20 kW umożliwia otrzymanie obrazów o wysokiej rozdzielczości przy zastosowaniu niższej dawki promieniowania. Płaski detektor pozwala na uzyskanie powierzchni obrazowania 1,5 razy większej, niż w konwencjonalnych aparatach z ramieniem C, wyposażonych w kamerę CCD. Powierzchnia obrazowania w detektorze o wymiarach 30 x 30 cm wynosi 900 cm2. Ponadto, płaski detektor pozwala na uzyskanie dużo większej otwartej przestrzeni do pracy oraz większy ruch orbitalny (do 165°C), co ułatwia zabiegi i diagnostykę.

Ultrasonograf Logiq S8

Aparat USG nowej generacji wyposażono w zestaw 4 sond o wysokiej rozdzielczości. Charakteryzuje się ergonomiczną i lekką budową, co sprawia, że z łatwością sprawdza się on w niewielkich pomieszczeniach. Zastosowane nowoczesne technologie uzyskiwania obrazu USG jak CrossXBeam, LOGIQView, B-Flow pozwalają wykorzystywać ten aparat zarówno w badaniach ogólnych, jak i wysokospecjalistycznych. Zapewnia możliwość obrazowania wszystkich pacjentów, bez względu na budowę ciała.

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter