Przejdź do treści strony

Szpital MSWiA w Olsztynie na rzecz kampanii Zaszczep się i żyj normalnie!

Szczepionki są najbardziej skuteczną metodą chroniącą przed zarażeniem różnymi chorobami. Ludzkość z powodzeniem korzysta z tej zdobyczy cywilizacji od kilkuset lat. Od początku pandemii COVID-19 w Poliklinice Olsztyńskiej zaszczepiliśmy już ponad 60 tys. osób. Wśród zaszczepionych byli m.in.: funkcjonariusze służb mundurowych regionu, nauczyciele akademiccy, nauczyciele szkół średnich i podstawowych, rekonwalescenci Domów Pacjenta, mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej, kuracjusze Domu Pomocy Społecznej dla Niewidomych, skazani zakładów karnych z naszego województwa oraz zgłaszający się indywidualnie chętni.

Szczepienia przeciwko Covid-19 – POLIKLINIKA MSWiA OLSZTYN

Szczepionki są skuteczną bronią przeciw chorobom zakaźnym!
Eksperci przekonują, że szczepienie jest jedynym racjonalnym wyborem, dzięki któremu możemy uniknąć ciężkiego przebiegu COVID-19, a także szybciej wrócić do normalności. Europejska Agencja Leków (EMA) wydając pozytywne opinie dla kolejnych szczepionek na koronawirusa za każdym razem podkreślała, że w badaniach wykazano zarówno ich skuteczność, jak i bezpieczeństwo!

Szczepienia przeciw COVID-19 uratują życie wielu ludzi!
Brak szczepień oznacza, że przynajmniej 75 proc. społeczeństwa się zarazi i duża część tych osób zachoruje. Będzie to związane z setkami tysięcy zgonów oraz realnymi skutkami ubocznymi zachorowań, które u części z zakażonych zostawiają trwały ślad. Mimo że są to abstrakcyjne liczby, jednak oznaczają coś bardzo konkretnego, a mianowicie, że COVID-19 dotknie niemal każdą rodzinę. Każdy będzie znał osobę, która zmarła z powodu COVID-19 i każdy odczuje skutki kryzysu. Nie jest to ryzyko oddalone w czasie, jak mogłoby się wydawać jeszcze kilka miesięcy temu.

Szczepienie przeciw COVID-19 złagodzi przebieg ewentualnej infekcji!
Jeśli wszyscy wokół są zaszczepieni, to ryzyko zakażenia się nawet dla osoby, która nie wytworzy odporności lub ma przeciwwskazania do szczepienia, również jest znikome. Profilaktyczną korzyść ze szczepienia odniosą zwłaszcza osoby zmagające się z różnego rodzaju chorobami przewlekłymi, które istotnie zwiększają ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19.

Ciężkie niepożądane odczyny poszczepienne są bardzo rzadkie!
Ryzyko wystąpienia zagrażającej życiu reakcji poszczepiennej (anafilaktycznej), wynosi ok. 1,3 na 1 milion podań. Jednak nawet w przypadku wystąpienia takiej reakcji osoba szczepiona od razu otrzymuje skuteczną pomoc medyczną w punkcie szczepień, odpowiednio przygotowanym i wyposażonym do tego, aby taką pomoc świadczyć. Inne reakcje poszczepienne (odczyny) klasyfikowane jako ciężkie występują sporadycznie (w Polsce rzadziej niż 1/40 000), a łagodne odczyny poszczepienne (w Polsce rzadziej niż 1/100) ustępują zwykle samoistnie. Zgony po szczepieniach w praktyce nie występują.
Podsumowując:
Dopuszczone do stosowania szczepionki na COVID-19 są bezpieczne!

http://www.naukaprzeciwpandemii.pl/
https://szczepienia.pzh.gov.pl/wszystko-o-szczepieniach/szczepionki-przeciw-covid-19/?strona=5#czy-szczepionka-mrna-przeciw-covid-19-modyfikuje-ludzki-genom
https://ec.europa.eu/poland/news/201218_covid_facts_pl
https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja
Zaszczep się i żyj normalnie! – YouTube

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter