Przejdź do treści strony
Forum Edukacyjne Młodych Onkologów

Szkolenie on-line dla młodych onkologów

W ramach IV edycji Forum Edukacyjnego Młodych Onkologów w webinarze swoje panele szkoleniowe przeprowadzili przedstawiciele kadry naukowo-medycznej Szpitala Klinicznego MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie.

  • dr n. med. Tomasz Lewandowski poruszył temat: „Nowotwory przewodu pokarmowego – trzustka i drogi żółciowe”
  • lek. Michał Gola w „Case study – przypadek FEMO” na podstawie opisu konkretnego przypadku omówił paliatywne leczenie raka trzustki – co w siódmej linii?

Nasi specjaliści na co dzień zajmują się, m.in. leczeniem systemowym nowotworów złośliwych, które obejmuje chemioterapię, leczenie biologiczne, w tym immunoterapię oraz tzw. leczenie celowane (leki ukierunkowane molekularnie), leczenie hormonalne i wspomagające. Szerokie zastosowanie nowoczesnych metod diagnostyki molekularnej w połączeniu ze szybko rosnącą dostępnością do innowacyjnych terapii pozwala na personalizację leczenia czyli jego dostosowanie do potrzeb konkretnego chorego. Naszym nadrzędnym założeniem jest szybka i kompleksowa diagnostyka, bezpieczna terapia, a następnie kontrolowanie efektów leczenia.

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter