Przejdź do treści strony
Diagnosta laboratoryjny w trakcie badań analitycznych

Staże specjalistyczne dla diagnostów laboratoryjnych w Szpitalu Klinicznym MSWiA w Olsztynie

Szpital Kliniczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie podpisał umowę z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym, Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku oraz Uniwersytetem Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu na prowadzenie staży specjalistycznych dla diagnostów laboratoryjnych.

Zapraszamy diagnostów laboratoryjnych na staże specjalizacyjne w ramach procesu specjalizacji z:

  • laboratoryjnej diagnostyki medycznej
  • laboratoryjnej hematologii medycznej
  • laboratoryjnej mikrobiologii medycznej

Staże specjalizacyjne dotyczą działów laboratoryjnych:

  • pracownie analityczne – badania z zakresu hematologii i koagulologii, analityki ogólnej, biochemii i immunochemii z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu analitycznego;
  • pracownia białek – badania z zakresu elektroforezy i immunofikacji białek surowicy i moczu wraz ze szczegółową interpretacją;
  • pracownia mikrobiologii – badania z zakresu mikrobiologii, mykologii, wirusologii, biologii molekularnej infekcyjnej, nowoczesne metody identyfikacji i lekowrażliwości;

oraz kontroli zakażeń – współpraca z Zespołem Kontroli Zakażeń Szpitalnych dotycząca prowadzenia odpowiedniej dokumentacji, sprawozdawczości, analiz, postępowania związanego z występowaniem ognisk epidemicznych i ich wygaszaniem.

Staże prowadzone są przez diagnostów laboratoryjnych – specjalistów z tytułem magistra lub doktora nauk medycznych z dużym doświadczeniem laboratoryjnym jak również z doświadczeniem akademickim (w ramach swojej dziedziny pracy).
Ze względu na profil Szpitala nasze laboratorium wykonuje badania głównie dla pacjentów onkologicznych (w tym hematologicznych) w różnych stanach klinicznych. W związku z tym mamy możliwość przekazania ogromnej wiedzy przyszłym specjalistom laboratoryjnym.

W naszym laboratorium wykorzystujemy sprzęt najwyższej jakości oraz uczestniczymy w wielu programach kontroli wewnętrznej i zewnętrznej.

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter