Przejdź do treści strony

Środa z profilaktyką…

Narodowy Fundusz Zdrowia, w celu zmiany postaw i nawyków żywieniowych, a w konsekwencji poprawy stanu zdrowia Polaków, udostępnia bezpłatny portal Diety NFZ oraz prowadzi cotygodniową akcję „Środa z profilaktyką” poświęconą profilaktyce chorób i promocji zdrowia.

Formuła akcji ma zachęcić pacjentów do działania, wspierać postawy prozdrowotne, uczyć odpowiedzialności za własne zdrowie, zacieśniać współpracę z organizacjami pacjenckimi, a także budować pozytywny wizerunek NFZ wśród pacjentów. Przeznaczona jest dla osób w różnym wieku, które chcą zmienić swoje życie na zdrowsze, a także dla tych którzy nie potrafią odnaleźć się w życiu z chorobą.

Każda środa to inny, ważny aspekt naszego zdrowia, choć najwięcej z nich poświęconych jest zapobieganiu cukrzycy i otyłości przy współpracy z organizacjami pacjenckimi, diabetologami, ze specjalistami zajmującymi się aktywnością fizyczną.

Zagadnienia akcji „Środa z profilaktyką” powiązane są z najważniejszymi ogólnopolskimi lub międzynarodowymi inicjatywami prozdrowotnymi. Tematami kluczowymi są otyłość i cukrzyca, programy profilaktyczne, raporty NFZ oraz kampanie edukacyjne.

Na stronie Akademii NFZ znajdują się informacje, materiały edukacyjne i broszury przygotowane na wybrany temat. W każdą kolejną środę na kanale YouTube Akademii NFZ udostępniane są filmy oraz wywiady z ekspertami w dziedzinie profilaktyki chorób i promocji zdrowia. Na portalu zamieszczone są e-booki terapeutyczne oraz kulinarne z pomysłami na zdrowe sezonowe posiłki a także filmy edukacyjne zachęcające do świadomych zakupów produktów spożywczych, w tym czytania etykiet tych produktów.

Dla własnego zdrowia i lepszego samopoczucia, zapraszamy do odwiedzania przedmiotowych stron NFZ:

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter