Przejdź do treści strony

SP ZOZ MSWiA z W-MCO w Olsztynie wśród laureatów prestiżowego zestawienia „Liderzy Zarządzania – najlepiej zarządzane szpitale publiczne”

BFF Banking Group opublikował wyniki 7. edycji zestawienia „Liderzy Zarządzania – najlepiej zarządzane szpitale publiczne”.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie zajął wysokie ósme miejsce w kategorii kontrakt z NFZ powyżej 150 mln.
W 7. edycji zestawienia „Liderzy Zarządzania – najlepiej zarządzane szpitale publiczne” udział wzięło 317 szpitali z całej Polski.

Nagrodę dla Szpitala, podczas Gali Finałowej w Teatrze Scena Monopolis w Łodzi, odebrała Pani Krystyna Futyma – Dyrektor SP ZOZ MSWiA z W-MCO w Olsztynie, ale bez Zespołu nie byłoby Lidera – największe podziękowania należą się Pracownikom Szpitala za zrozumienie i współdziałanie w podejmowanych inicjatywach w zakresie restrukturyzacji i rozwoju Szpitala.

Ranking docenia jednostki publiczne, które wykazują się wysoką jakością opieki medycznej idącą w parze z efektywnością ekonomiczną. Jego celem jest promocja najlepszych praktyk w publicznej służbie zdrowia oraz sprawdzenie, które szpitale osiągają najlepsze wyniki zarządcze.

„Liderzy Zarządzania to jedyny ranking w Polsce, który skupia się na finansach szpitali. Projekt z roku na rok dynamicznie się rozwija i dostosowuje do realiów bieżącej sytuacji w ochronie zdrowia. W tym roku, oprócz oceny wybranych wskaźników finansowych, zwracamy też uwagę na inny, równie ważny aspekt funkcjonowania szpitali, mianowicie na jakość opieki nad pacjentami” – wyjaśnia Krzysztof Kawalec, Prezes BFF Banking Group w Polsce.

Ocenie zostały poddane wskaźniki takie jak: rentowność sprzedaży, dynamika kontaktu z NFZ, płynność szybka, dynamika aktywów. Dodatkowo wszystkie jednostki podzielone zostały na następujące kategorie: 3 według wartości przychodu z NFZ (10-69 mln zł, 70-149 mln zł, 150 mln zł) oraz Szpitale Kliniczne i Instytuty. W tym roku, po raz pierwszy, przyznana została też nagroda specjalna dla „Szpitala najbardziej przyjaznego dla Pacjentów”. Szpitalem Najbardziej Przyjaznym Pacjentom zostało Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich.
Autorem obliczeń jest BFF Banking Group. Metodologia została opracowana przez czołowych ekspertów sektora medycznego, zaangażowanych w projekt poprzez uczestnictwo w Radzie Programowej.

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter