Przejdź do treści strony
Zdjęcie zbiorowe pacjentek uczwstniczących w akcji

„Profilaktyka i Zdrowie”

5 sierpnia br. w Szpitalu MSWiA w Olsztynie w ramach kolejnej w tym roku akcji „Profilaktyka i Zdrowie”, odbyły się bezpłatne badania profilaktyczne w zakresie: mammografii, cytologii i tomografii komputerowej płuc.

Po raz kolejny, na badania ustalono sobotę – dzień wolny od pracy, aby pozwolić na udział jak najszerszej grupie w przedziale wiekowym:

  • mammografia (panie w wieku 50-69 lat)
  • cytologia (panie w wieku 25-59 lat)
  • tomografia komputerowa (panie i panowie w wieku 50-74 lata).

W badaniach profilaktycznych udział wzięli mieszkańcy miasta i gminy Orzysz. Łącznie przeprowadzono: 9 badań mammograficznych; 10 badań cytologicznych oraz 30 badań tomograficznych.
Badania zostały zorganizowane przez Panią Ewę Kudłę – Kierownika Zespołu Techników i przeprowadzone przy współudziale: Bogumiły Bzdręgi – położnej, Jagody Włodarskiej i Magdaleny Wolf – rejestratorek medycznych oraz Małgorzaty Karnickiej – technika elektroradiologii.

Po raz kolejny dziękujemy Naszym Paniom za organizację i profesjonalizm w sprawnym przeprowadzeniu badań profilaktycznych na terenie Szpitala.
W oczekiwaniu na przeprowadzenie kolejnych badań pacjentki miały możliwość zapoznania się z prezentacją dotyczącą profilaktyki raka piersi.
Liczba uczestników oraz ilość przeprowadzonych kolejnych badań profilaktycznych wskazuje na celowość i konieczność organizowania kolejnych akcji cyklicznie.

Zdjęcie pacjentek przed rejestracją Zdjęcie pacjentek przed badaniem Zdjęcie zbiorowe pacjentek po badaniu

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter