Przejdź do treści strony

Nasi specjaliści w prestiżowym piśmie

Ostatnio ukazał się nowy numer popularnego pisma specjalistycznego „Nowa medycyna”. Został zredagowany pod kierunkiem pani profesor Jadwigi Snarskiej, wybitnego chirurga koloproktologa, kierownika Katedry Chirurgii CM UWM w Olsztynie i dyrektora ds. nauki w Szpitalu MSWiA w Olsztynie. Natomiast autorami artykułów w numerze są lekarze ze Szpitala MSWiA z WMCO w Olsztynie oraz Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

Redaktor naczelny kwartalnika „Nowa Medycyna”, Małgorzata Kołodziejczak w artykule wstępnym wyjaśnia:

W numerze znajdziecie Państwo artykuł dotyczący leczenia operacyjnego przetoki odbytniczo-pęcherzowej powstałej w wyniku jatrogennego uszkodzenia po prostatektomii. Dostęp operacyjny (przezbrzuszny, przezkroczowy, przezodbytniczy) i wybór metody naprawczej nadal stanowią przedmiot dyskusji wśród chirurgów. Autorzy artykułu opisują swoje doświadczenia w leczeniu trzech pacjentów z przetokami odbytniczo-pęcherzowymi. Jest cenne, że przedstawiają też swoje niepowodzenia w leczeniu tych chorych […].
Szczególnie polecam Państwu do przeczytania artykuł przedstawiający rolę statyn w prewencji raka jelita grubego. Ze względu na wzrastającą częstość występowania nowotworów jelita grubego, wszelkie możliwości chemoprewencji tego nowotworu wzbudzają duże zainteresowanie środowiska medycznego.

TU link do całego, internetowego wydania pisma. Miłej lektury!

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter