Przejdź do treści strony
Zdjęcie laureatów

Mistrzostwa Warmii i Mazur w Ratownictwie Medycznym

Zawody odbyły się w Ośrodku Wypoczynkowym „Bocianie Gniazdo” nad Jeziorem Ryńskim.
Szpital Kliniczny MSWiA w Olsztynie reprezentował Zespół w składzie:

  • Justyna Czyżyk – ratownik medyczny
  • Kacper Witkowski – ratownik medyczny, kierowca
  • Kacper Zadrożny – ratownik medyczny, kierownik zespołu

W zawodach wzięło udział 27 ekip z całej Polski. Zawody składały się z 10 bardzo wymagających konkurencji, zarówno nocnych jak i dziennych.

Pierwsza konkurencja nocna o kryptonimie „WAS” zaczęła się o północy. Głównym jej problemem była bariera językowa, ponieważ pacjent był niemieckojęzyczny.
Bardzo nietypową dzienną konkurencją była „Klątwa powraca”. Zespół miał udać się na miejsce bez jakiegokolwiek sprzętu, a samo zdarzenie miało miejsce na pokładzie łodzi. Zadaniem tym była łamigłówka, która miała sprawdzić pracę w zespole. Jak później się okazało Zespół Szpitala Klinicznego MSWiA w Olsztynie zwyciężył w tej konkurencji (najlepszy wynik ze wszystkich zespołów).

Konkurencje dzienne były bardzo różnorodne – od przypadków z Ostrym Zespołem Wieńcowym, zapaleniem mięśnia sercowego czy wstrząsu anafilaktycznego na skutek ukąszenia żmii do przypadków zatrzymania krążenia u 7-letniego dziecka na skutek wypadku na quadzie, w wyniku którego doznał urazu klatki piersiowej i odmy obustronnej. Pozoracje nosiły różne kryptonimy, np. WAS, Puszkin, Lustereczko, Książę z bajki, Druh Boruch, które były często mylące.
Uroczyste zakończenie i wręczenie nagród zwieńczyło bardzo owocny udział w zawodach Zespołu Ratownictwa Medycznego Szpitala Klinicznego MSWiA w Olsztynie.

Gratulując osiągniętych wyników, liczymy na równie udany udział Naszego Zespołu w Mistrzostwach Warmii i Mazur w Ratownictwie Medycznym w przyszłym roku!

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter