Przejdź do treści strony

Komfort i bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Nowy ambulans zasilił flotę szpitala MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie. Dzięki niemu nie tylko szybciej dotrzemy do pacjentów i będziemy mogli zapewnić im pomoc na najwyższym poziomie, ale także gwarantujemy komfort pracy naszemu personelowi.

Ambulans posiada m.in. przejście między przedziałem kierowcy i strefą medyczną. Jest też przystosowany do instalacji respiratora. Samochód został wyposażony w najnowszą wersję defibrylatora z możliwością monitorowania parametrów życiowych m.in. EKG, wysycenia hemoglobiny tlenem, ciśnienia tętniczego i zawartości dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu. Ponadto posiada moduł do teletransmisji danych. W praktyce oznacza to, że w przypadku zawału serca, jego użycie może skrócić czas wdrożenia ratujących życie, specjalistycznych procedur, takich jak koronarografia.

Ponadto ambulans jest wyposażony w dwie pompy infuzyjne do dokładnego podawania leków, ogrzewarkę do płynów infuzyjnych, która jest szczególnie przydatna w transporcie pacjentów w hipotermii lub po urazach wielonarządowych. Ratownicy mogą korzystać także z urządzenia do kompresji klatki piersiowej, używanego podczas resuscytacji do uciśnięć. Na wyposażeniu mamy też materac próżniowy do transportu pacjentów z ciężkimi urazami – szczególnie kręgosłupa i miednicy. Taki sprzęt dodatkowo zwiększa komfort pacjenta, co jest istotne podczas dalekich transportów.

Nowością w naszym województwie jest krzesło kardiologiczne z elektrycznym układem jezdnym, dzięki któremu dwuosobowy zespół z łatwością transportuje chorych po schodach. Dzięki temu dbamy o zdrowie naszych pracowników oraz komfort i bezpieczeństwo pacjentów.

Ambulans jest również wyposażony przystosowany technologicznie do pracy w Systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego np. w przypadku zdarzeń o charakterze masowym.

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter