Przejdź do treści strony

Jesienne Spotkania z Kardioonkologią…

Z aktywnym udziałem kadry naukowo-medycznej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie odbyło się kolejne z cyklu spotkań lekarzy specjalistów w zakresie onkologii „Jesienne Spotkania z Kardioonkologią”.

Zgodnie z tradycją, to już kolejna odsłona SP ZOZ MSWiA z W-MCO w Olsztynie jako ośrodka medycznego specjalizującego się w szeroko pojętej onkologii i dzielącego się swoją wiedzą i bogatym doświadczeniem w tej dziedzinie.

Uroczystego otwarcia a także podsumowania IV Olsztyńskich Spotkań z Kardioonkologią zorganizowanych w Hotelu Omega dokonali: kierujący Oddziałem Chorób Wewnętrznych, Gastroenterologii i Kardiologii Onkologicznej dr hab. n. med. Radosław Grabysa oraz kierujący Kliniką Onkologii i Immunoonkologii z Oddziałem Dziennym Terapii Onkologicznej dr hab. n. med. Tomasz Kubiatowski.

„Nadciśnienie tętnicze u pacjentów z chorobą nowotworową –
nowoczesne podejście do terapii” takie ujęcie współczesnej problematyki nadciśnienia tętniczego zaprezentował gość konferencji prof. dr hab. n. med. Andrzej Januszewicz z Kliniki Nadciśnienia Tętniczego Narodowego Instytutu Kardiologii w Warszawie.

„Choroba niedokrwienna serca u chorych leczonych przeciwnowotworowo – aktualne postępowania wg ESC” to temat wystąpienia dr. hab. n. med. Radosława Grabysy z SP ZOZ MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie.

„Powikłania kardiologiczne w przebiegu immunoterapii – co już wiemy po kilku latach stosowania terapii” to wystąpienie naukowe kolejnego gościa konferencji dr n. med. Ewy Chmielowskiej ze Specjalistycznego Szpitala Onkologicznego „Nu-med” w Tomaszowie Mazowieckim.
W ramach IV Olsztyńskich Spotkań z Kardioonkologią w konferencji udział wzięli pracownicy medyczni, głównie kardiolodzy i onkolodzy, zainteresowani poruszaną tematyką kardioonkologiczną. Kolejne spotkanie z tego cyklu odbędzie się w Olsztynie już niebawem, dając możliwość wymiany bogatych doświadczeń kardioonkologicznych lekarzy specjalistów wielu krajowych środowisk medyczno-naukowych.
Po raz kolejny, dziękujemy organizatorom i prowadzącym – przedstawicielom Naszego Szpitala za zorganizowanie konferencji i podzielenie się bogatym doświadczeniem medycznym w zakresie kardiologii i onkologii. Gratulujemy kontynuowania cyklu spotkań kardioonkologicznych, które z edycji na edycję przyciągają coraz szersze rzesze uczestników, dotykając coraz to nowych problemów kardio i onkologicznych.

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter