Przejdź do treści strony

IV Charytatywny Maraton Muszkieterów

Stowarzyszenie Muszkieterowie Szpiku świętuje 4. urodziny. Z tej okazji na promenadzie w Ustce odbędzie się kolejny Charytatywny Maraton Zumby „Taniec – Pomoc – Miłość – Muzyka”. Patronem honorowym wydarzenia jest Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA z Warmińsko – Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie.

Jak wiadomo, aktywność fizyczna jest kluczem do zdrowia i długiego życia. Dodatkowo w połączeniu z zabawą i muzyką daje niezwykłe efekty. Również te mniej oczywiste…

Właśnie dlatego na letniej, usteckiej scenie spotkają się instruktorzy Zumby i Salsation. Chcą nie tylko pomagać, ale również dzielić się miłością do tańca. To ludzie z pasją i o wielkich sercach. Zapewniają ponad 5 godzin zabawy, kilkadziesiąt porywających choreografii i hektolitry wylanego potu. A wszystko po to, aby pokazać, że pomoc i taniec można mieć we krwi…

Fot. Muszkieterowie Szpiku

W niej natomiast płynie muzyka, ale nie tylko. Krew to również komórki macierzyste, które mogą uratować ludzkie życie. Tego dnia wszyscy bądźmy Muszkieterami Szpiku! Tańczmy, aby pokazać, że rejestracja w bazie potencjalnych dawców szpiku to szansa dla drugiego człowieka. Podzielmy się częścią siebie, pasją i miłością. Zaszalejmy i razem pomóżmy pokonać nowotwory krwi. Razem możemy więcej!

Muszkieterowie Szpiku specjalizują się również w terapii śmiechem. Udowadniają, że diagnoza to nie wyrok. Dają nadzieję i wsparcie podopiecznym oraz ich rodzinom.

Najpopularniejsze akcje Stowarzyszenia to „Roztańczony Oddział Dziecięcy”, „Uśmiech Dziecka” oraz „Chodź, pomaluj mój świat”, które przeprowadzają na Dziecięcych Oddziałach Onkologii i Hematologii w Gdańsku, Szczecinie, Olsztynie, Poznaniu, Bydgoszczy, Warszawie oraz Krakowie.

Jeżeli chcecie pomóc, dołączcie do wydarzenia w najbliższą niedzielę 12 lipca. Szczegóły znajdziecie TU.

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter