Przejdź do treści strony
III Konferencja SympURON w Gdańsku

III Konferencja SympURON w Gdańsku

W dniach 10-11 maja 2024 roku w Gdańsku odbyła się III Konferencja SympURON — Sympatyczne, Merytoryczne, Wielodyscyplinarne Sympozjum UroOnkologiczne 2024. Podczas tego wyjątkowego kongresu specjaliści Szpitala Klinicznego MSWiA z W-MCO w Olsztynie doświadczeni w zakresie uroonkologii, a zwłaszcza raka prostaty zaprezentowali następujące wykłady:

  • dr n. med. Maciej Michalak – specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej „Rezonans magnetyczny całego ciała w uroonkologii”
  • dr n. med. Dawid Sigorski – specjalista onkologii klinicznej „Rak stercza z przerzutami — jak połączyć siły od początku?”
  • dr hab. n. med. Roman Sosnowski – specjalista urologii „Diagnostyka molekularna pacjentów z zaawansowanym rakiem stercza — perspektywa urologa”

W naszym szpitalu od wielu lat prowadzona jest nowoczesna diagnostyka i terapia w zakresie nowotworów urologicznych ze szczególnym uwzględnieniem raka prostaty. Szpital Kliniczny MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie umożliwia wykonanie doskonałej diagnostyki obrazowej (tomografia komputerowa, usg, wieloparametryczny rezonans magnetyczny), leczenia operacyjnego (zabiegi robotyczne z wykorzystaniem systemu Da Vinci), a także terapii systemowej obejmującej terapie w ramach programów lekowych i badań klinicznych.

Zaproszenie naszych specjalistów świadczy o ich uznaniu na arenie krajowej jako wyróżniających się specjalistów w tym zakresie a także potwierdza wysoką pozycję SK MSWiA z W-MCO w Olsztynie wśród ośrodków onkologicznych w Polsce.

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter