Przejdź do treści strony

„Biała Sobota” w Iławie

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się akcja pod nazwą „Biała Sobota” zorganizowana 20 sierpnia 2022 r. przez samorząd Powiatu Iławskiego. Z tej bezpłatnej formy badań profilaktycznych zapobiegających nowotworom skóry skorzystało około 250 mieszkańców Iławy i okolic.
Akcja przeprowadzona została w Poradni Specjalistycznej Szpitala Powiatowego im. Wł. Biegańskiego w Iławie, a jedną z lekarek biorących w niej udział i bezpłatnie badających pacjentów była Pani Anna Surus-Hyla specjalista onkologii klinicznej z Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie.

  • dr hab. n. med. Agnieszka Owczarczyk-Saczonek, prof. UWM – Kierownik Katedry i Kliniki Dermatologii, Chorób Przenoszonych Drogą Płciową i Immunologii Klinicznej Wydziału Lekarskiego, Collegium Medicum UWM, lekarz specjalista dermatolog, wenerolog
  • Anna Surus-Hyla – lekarz specjalista onkologii klinicznej z Kliniki Onkologii i Immunoonkologii SP ZOZ MSWiA z W-MCO w Olsztynie
  • Beata Wańczyk-Dręczewska – lekarz rezydent w trakcie specjalizacji z dermatologii i wenerologii
  • Joanna Chojnacka-Purpurowicz – lekarz rezydent w trakcie specjalizacji z dermatologii i wenerologii
  • Anna Płaszczyńska – lekarz rezydent w trakcie specjalizacji z dermatologii i wenerologii
  • Katarzyna Jóźwicka – lekarz rezydent w trakcie specjalizacji z dermatologii i wenerologii

Szczególnym ułatwieniem dla pacjentów był brak konieczności wcześniejszej rejestracji, co zapewne wpłynęło na tak szeroki odzew mieszkańców. Pacjenci wyrażali zadowolenie z jakości przeprowadzonych badań oraz ich sprawnej organizacji. Przychodziły całe rodziny, osoby starsze, dzieci oraz młodzież. Zainteresowanie badaniami przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów, w związku z czym Starosta Powiatu Iławskiego już zapowiedział, że akcja zostanie powtórzona i przeprowadzona w najbliższym czasie.

W ocenie organizatorów, Powiat Iławski jest niekwestionowanym liderem jeżeli chodzi o liczbę mieszkańców biorących udział w tego typu akcjach, dlatego, w imieniu Szpitala tym bardziej dziękujemy i gratulujemy Pani Doktor poświęcenia swojego czasu wolnego a także podzielenia się doświadczeniem zawodowym w zapobieganiu nowotworom skóry.

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter