Przejdź do treści strony

Bez bólu w Poliklinice

Na początku września w szpitalu MSWIA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie powstała Poradnia Leczenia Bólu. To odpowiedź na potrzeby naszych pacjentów – w większości z chorobą nowotworową – ale nie tylko.

Specjaliści zajmują się różnym rodzajem bólu – zarówno ostrym, jak i przewlekłym. Prowadzą też terapie dolegliwości, które nie poddają się prostym metodom leczenia i skrajnie obniżają komfort życia.

Naszymi pacjentami są osoby z bólem towarzyszącym chorobie nowotworowej, ale również z innymi schorzeniami: bólami kręgosłupa, głowy, twarzy, chorobą zwyrodnieniową stawów, bólami układu mięśniowo-powięziowego, trwałym bólem pooperacyjnym i neuropatycznym, fibromialgią, neuralgią nerwu trójdzielnego, popółpaścową, nauropatią cukrzycową, bólem fantomowym, bólem ośrodkowym po udarach mózgowych i uszkodzeniach rdzenia kręgowego.

Poza leczeniem, specjaliści zajmują się również eliminacją błędnie stosowanych leków i ich złego kojarzenia. Stosujemy również fizykoterapię i psychoterapię. Wszystko po to, żeby pacjenci mogli wrócić do społecznej i zawodowej aktywności.

Poradnia przyjmuje pacjentów ze skierowaniem od lekarza pierwszego kontaktu lub lekarza specjalisty.

Szpital MSWiA posiada również certyfikat „Szpital bez bólu” wydany przez Polskie Towarzystwo Badania Bólu.

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter