Przejdź do treści strony

53. Kongres Naukowy Polskiego Towarzystwa Urologicznego

W tegorocznym Kongresie PTU najważniejszym, dorocznym wydarzeniu
naukowym i edukacyjnym odbywającym się w Krakowie znaczący i aktywny udział mieli przedstawiciele Szpitala MSWiA w Olsztynie: dr hab. n. med. Roman Sosnowski oraz dr n. med. Maciej Przudzik z Kliniki Urologii i Onkologii Urologicznej.

Dr Sosnowski poprowadził jedną z Sesji Sekcji Urologii Onkologicznej PTU pt. „Co nowego w zakresie diagnostyki i leczenia nowotworów układu moczowo–płciowego w wytycznych EAU 2023?” oraz wygłosił wykład „Czy lepsza ta jedyna czy combo? Nowoczesne leczenie LUTS”.
Natomiast dr n. med. Maciej Przudzik z Kliniki Urologii i Onkologii Urologicznej w swoim wykładzie poruszył problem „Nowotworu jądra i prącia”.

Ponadto, dr Roman Sosnowski – lekarz kierujący Kliniką Urologii i Onkologii Urologicznej Szpitala MSWiA w Olsztynie wygłosił wykład okolicznościowy jako laureat Nagrody za najlepszą pracę opublikowaną przez członka PTU w Central European Journal of Urology pt. „Basic ussues concerning health-related quality of life”. To szczególne wyróżnienie i docenienie aktywnej działalności naukowo-medycznej dra Romana Sosnowskiego.

W imieniu kadry Szpitala MSWiA w Olsztynie serdecznie gratulujemy naszym przedstawicielom udziału w tym bardzo zaszczytnym wydarzeniu i jesteśmy pewni, że w przyszłości będzie więcej powodów do podziękowań.

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter