Uwaga!!! Czasowa zmiana organizacji ruchu na drogach wewnętrznych Szpitala

W związku z rozpoczęciem prac budowlanych w budynku A i zamknięciem przejazdu przy budynku, wprowadza się czasową zmianę organizacji ruchu na drogach wewnętrznych:

  1. drogi przy budynkach I oraz C będą dwukierunkowe – pierwszeństwo mają kierowcy wyjeżdżający;
  2. dojazd tą drogą wyłącznie do budynków B i C – powrót drogą przy budynku B („rondo”);
Supertalenty w Medycynie 2024

Supertalenty w Medycynie – przyjmowanie zgłoszeń

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji konkursu Supertalenty w Medycynie. To prestiżowy plebiscyt organizowany od 2012 roku przez redakcję „Pulsu Medycyny”. Jego celem jest wyłonienie i nagrodzenie liderów młodego pokolenia lekarzy (do 39. roku życia), którzy dzięki swojej wiedzy, umiejętnościom i predyspozycjom będą wpływać na zmiany w sektorze ochrony zdrowia w Polsce w najbliższych latach.

IV Międzynarodowa Konferencja Geriatryczno-Internistyczna

dr Grabysa prelegentem podczas IV Międzynarodowej Konferencji Geriatryczno-Internistycznej

W dniach 19-21 kwietnia 2024 r. w siedzibie Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarskiej w Olsztynie odbędzie się IV edycja Międzynarodowej Konferencji Geriatryczno-Internistycznej „Senectus”. Szpital Kliniczny MSWiA w Olsztynie czynnie reprezentował dr hab. n. med. Radosław Grabysa – lekarz kierujący Oddziałem Chorób Wewnętrznych, Gastroenterologii i Kardiologii Onkologicznej, który wygłosił dwa, bardzo dobrze przyjęte przez słuchaczy, wykłady:

  1. „Kiedy pesel chwyta za serce?”
  2. „Albuminuria jako czynnik ryzyka rozwoju zdarzeń sercowo-naczyniowych u chorych z cukrzycową chorobą nerek”

Program konferencji obejmował liczne wykłady,

Światowy Dzień Chorych na Hemofilię

17 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Chorych na Hemofilię

Został on ustanowiony przez Światową Federację Hemofilii w 1989 roku. Celem obchodów jest zwrócenie uwagi na problemy z jakimi borykają się ludzie chorzy na hemofilię i pokrewne skazy krwotoczne. Jest to także okazja do edukowania i uwrażliwienia społeczeństwa na potrzeby osób zmagających się z tą chorobą.

Przypominamy, że Szpital Kliniczny MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie z końcem 2023 roku otrzymał upoważnienie Ministra Zdrowia do realizacji „Narodowego Programu Leczenia Chorych na Hemofilię i Pokrewne Skazy Krwotoczne na lata 2024-2028”.

Debata Kolegiów Nauk Medycznych SGMK - agenda

Debata Kolegiów Nauk Medycznych SGMK

W dniach 9-10 kwietnia br. Szkoła Główna Mikołaja Kopernika zorganizowała w Warszawie konferencję naukową Debata Kolegiów SGMK, w ramach której aktywny udział wzięli przedstawiciele Kolegium Nauk Medycznych Szpitala Klinicznego MSWiA w Olsztynie „Medycyna Nowej Generacji: Integracja wiedzy klinicznej z przełożeniem na praktykę”:

  • dr hab. n. med. Roman Sosnowski – Lekarz kierujący Kliniką Urologii i Onkologii Urologicznej był jednym z trzech moderatorów debaty a także szukał odpowiedzi na pytanie „Czy możemy przewidzieć przyszłość urologii?”
  • lek.
Operacja wycięcia torbieli jajników

Regularne wizyty u ginekologa są bardzo ważne we wczesnym wykryciu torbieli jajników

W Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii Szpitala Klinicznego MSWiA w Olsztynie często pojawiają się pacjentki z olbrzymimi guzami w jamie brzusznej. Najczęściej przyczyną takich zmian są torbiele jajników. Niekiedy dorastają one do wielkich rozmiarów, ważąc nawet po kilkanaście kilogramów. Na załączonym zdjęciu podopieczna szpitala z torbielą wielkości arbuza. Zmiana okazała się łagodna i niegroźna. W przypadku zaobserwowania powiększania się obwodu brzucha należy pilnie udać się na konsultację,

Koncert w Dniu Pracownika Ochrony Zdrowia

Koncert w Dniu Pracownika Ochrony Zdrowia

Z okazji przypadającego 7 kwietnia Dnia Pracownika Ochrony Zdrowia w Szpitalu Klinicznym MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie odbył się wspaniały koncert chóru kameralnego działającego przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Olsztynie „Medici Pro Musica” pod kierownictwem artystycznym Pani Małgorzaty Wawruk – wokalistki i pedagoga muzycznego (specjalistki w dziedzinie emisji głosu i nauczycielki fortepianu).

Dyrekcję Szpitala podczas tej podniosłej uroczystości reprezentowała Pani Beata Wołk –

Siedem nowych refundowanych terapii w leczeniu raka

Siedem nowych refundowanych terapii w leczeniu raka

Od 1 kwietnia 2024 roku pacjenci onkologiczni mają dostęp do siedmiu nowych, refundowanych terapii. To ważna, długo wyczekiwana informacja, między innymi przez chorych na czerniaka, raka szyjki macicy i jajnika oraz nowotwory układu pokarmowego oraz nowotwory hematologiczne. To bardzo istotna zmiana także dla pacjentów onkologicznych Szpitala Klinicznego MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie.

W połowie marca Ministerstwo Zdrowia opublikowało projekt zmian na liście leków refundowanych,

Plakat informujący o koncercie

PRZYPOMINAMY i ZAPRASZAMY! Koncert z okazji Dnia Pracownika Ochrony Zdrowia

Dyrekcja Szpitala Klinicznego MSWiA w Olsztynie zaprasza 6 kwietnia 2024 r. o godz. 16:00 do patio szpitala na koncert z okazji Dnia Pracownika Ochrony Zdrowia.
W tym Dniu wystąpi dla nas chór kameralny działający przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Olsztynie „Medici Pro Musica”.
Chór powstał w 1991 roku, a licząc początkowo 10 lekarzy rozrastał się i z czasem osiągnął obecny 30-osobowy skład.