Przejdź do treści strony

ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU W OLSZTYNIE

Szanowni Państwo,

W związku z budową linii tramwajowych w ramach projektu „Modernizacja i rozwój zintegrowanego systemu transportu zbiorowego w Olsztynie”, w niedzielę 8 marca zamknięte dla ogólnego ruchu zostaną ulice: 11.Listopada, Piłsudskiego na odcinku od ulicy Pieniężnego do ul.Kopernika, skrzyżowanie z ulicą 1. Maja oraz fragmenty ulicy Kościuszki, na odcinku od ul. Kętrzyńskiego do skrzyżowania z ul. Piłsudskiego. Wyjątek stanowią pojazdy budowy, komunikacji miejskiej, taxi, służb
miejskich oraz dojazdy do posesji.

Utrzymany zostaje przejazd ulicą Piłsudskiego do ulicy Kopernika, z ograniczeniem ruchu do jednej jezdni, po jednym pasie w każdym kierunku.

W ciągu ulic Pieniężnego – 1. Maja przejazd będzie możliwy tylko dla samochodów jadących w stronę Zatorza. Na pozostałych częściach jezdni wyznaczone zostaną buspasy w obu kierunkach oraz przystanki autobusowe.

Jadący ulicą 1. Maja od ulicy Partyzantów, zostaną skierowani na ulicę Ratuszową i Skłodowskiej-Curie, które będą dwukierunkowe. Za ulicą Wyzwolenia, na jednokierunkowej ulicy Skłodowskiej-Curie kierunek ruchu zostanie odwrócony do Placu Jedności Słowiańskiej i dalej prowadząc objazd do ulic Pieniężnego i 22. Stycznia.

Od dworca zachodniego na jednokierunkowych ulicach Konopnickiej i Nowowiejskiego zostanie odwrócony kierunek ruchu, umożliwiając dojazd do ulicy Wyzwolenia i Placu Jedności Słowiańskiej.

Na ul. Kętrzyńskiego, na odcinku około 100m wzdłuż skrzyżowania z Kościuszki ruch będzie odbywał się tylko na jednej części jezdni i pozostanie jeden pas ruchu w każdym kierunku. Utrzymany zostaje ruch ulicami poprzecznymi: Mickiewicza, Mazurską-Kołobrzeską. Przez teren budowy pozostanie zachowana możliwość dojazdu do posesji oraz Centrum
Handlowego Manhattan.

Wszystkich mieszkańców, kierowców, rowerzystów i pieszych prosimy o zachowanie szczególnej uwagi podczas przemieszczania się w rejonie budowy.

Informacje na bieżąco na www.bezpieczny.olsztyn.eu

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007 – 2013.

W załączniku przesyłamy dwa schematy organizacji ruchu w Śródmieściu
Olsztyna. (Schemat – ulica Kościuszki), (Schemat – ulica Piłsudskiego)

Ponieważ zależy nam, aby ta informacja dotarła do jak największej liczby mieszkańców miasta, zwracamy się z uprzejmą prośbą o rozpowszechnianie powyżej informacji.

Z poważaniem,
Biuro Komunikacji i Dialogu Obywatelskiego

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter