Przejdź do treści strony
Dyrektor Janusz Kocik w "Pytanie na śniadanie" TVP2

Zachorowania na nowotwory a choroba otyłościowa

O wpływie otyłości na ryzyko wystąpienia choroby nowotworowej w programie TVP 2 „Pytanie na śniadanie” odpowiadał dr hab. n. med. Janusz Kocik, prof. CMKP – Dyrektor Szpitala Klinicznego MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie.

W programie poruszono czynniki – od otyłości, przez styl życia, po genetykę – mające największy wpływ na rozwój choroby nowotworowej a także omówiono praktyczne działania profilaktyczne, m.in. zdrową dietę, aktywność fizyczną i regularne badania mogące pomóc zmniejszyć ryzyko zachorowań na raka.

Otyłość może być jednym z kluczowych czynników zwiększających ryzyko zachorowania na nowotwory! Polska od lat zmaga się z problemem nadwagi i otyłości, co ma ogromny wpływ na zdrowie społeczeństwa.
Eksperci alarmują: nowotwory stają się coraz większym wyzwaniem zdrowotnym, a Polska znajduje się w czołówce europejskich statystyk śmiertelności z powodu raka.

  • Czy jest grupa nowotworów, która wywoływana jest w sposób szczególny przez chorobę otyłościową?
  • Kobiety czy mężczyźni są bardziej narażeni na ryzyko choroby nowotworowej?
  • Czy jest zasada dotycząca wieku jeżeli chodzi o zachorowalność na raka?

Na te i wiele innych pytań, zarówno podczas programu jak i w trakcie dyżuru eksperckiego bezpośrednio po PNŚ odpowiadał onkolog kliniczny i specjalista epidemiolog dr hab. n. med. |Janusz Kocik.

Zapraszamy do obejrzenia przedmiotowego odcinka „Pytania na śniadanie”

Otyłość a ryzyko nowotworów

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter