Przejdź do treści strony

Z potrzeby serca…

Nie po raz pierwszy kadra Kliniki Urologii i Onkologii Urologicznej Szpitala MSWiA w Olsztynie udowodniła, że możemy na nich liczyć, nie tylko jako pacjenci szpitala. Tym razem, odpowiadając na apel o zbiórkę darów dla uchodźców z Afganistanu, przyłączyli się do tej szczytnej akcji, której inicjatorką jest pani Justyna Maciak – pielęgniarka Kliniki Urologii.

„Zdecydowałam się pomóc potrzebującym uchodźcom, ponieważ to też są ludzie. Nieważne, czy są biali, czarni czy mają jakiś inny kolor skóry. Nie wiadomo, co nas kiedyś w życiu spotka. Dobro powraca”

Gdy pani Justyna dowiedziała się o potrzebach uchodźców z Afganistanu, zorganizowała zbiórkę wśród Koleżanek i Kolegów z pracy, którzy bardzo chętnie włączyli się do akcji pomocowej. Z zebranych środków zakupiono środki czystości i higieny osobistej oraz przybory szkolne, które następnie przekazano dla potrzebujących rodzin z Afganistanu przebywających w ośrodku dla uchodźców w Grupie koło Grudziądza.
Obecnie w Polsce przebywa ponad tysiąc osób ewakuowanych z Afganistanu, w tym około 70-ciu w Grupie. Potrzebują wszystkiego: od środków higienicznych, odzieży i obuwia po przybory szkolne. Ci ludzie nie zabrali ze sobą nic – tak jak stali, tak wsiedli do samolotu i przylecieli do Polski.

Dziękując za Wielkie Serca Naszym Koleżankom i Kolegom z Kliniki Urologii, zachęcamy innych do podobnych akcji pomocowych!

Akcję wsparli: dr hab. n. med. Marek Roslan, dr n. med. Marek Łesiów, lek. Mirosław Łesiów, lek. Michał Borowik, lek. Robert Liss, pielęgniarki: Marta Filipowicz, Justyna Maciak, Katarzyna Kozłowska, Katarzyna Zaręba, Dorota Soroka, Joanna Kucaba, Dorota Nowakowska, Małgorzata Koszałka, Anna Kała oraz sekretarki medyczne: Kamila Ciesielska i Dominika Chudzińska

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter