Przejdź do treści strony

XXVI Kongres Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej

Udział dra hab. n. med. Romana Sosnowskiego oraz dr n. med. Moniki Kotyli ze Szpitala MSWiA w Olsztynie w największym kongresie onkologicznym w Polsce organizowanym przez Polskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej.

Podczas spotkania specjalistów onkologicznych na XXVI Kongresie Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej w Gdańsku dr hab. n. med. Roaman Sosnowski – lekarz kierujący KLINIKĄ UROLOGII i ONKOLOGII UROLOGICZNEJ wygłosił wykład dotyczący współpracy interdyscyplinarnej w uroonkologii pt. „Współpraca wielodyscyplinarna w leczeniu nowotworów układu moczowo-płciowego”.
Wśród wykładowców Kongresu Szpital MSWiA w Olsztynie reprezentowała także dr n. med. Monika Kotyla z KLINIKI ONKOLOGII i IMMUNOONKOLOGII z ODDZIAŁEM DZIENNYM TERAPII ONKOLOGICZNEJ z wykładem „Rak wątroby i dróg żółciowych”.

Kongres cieszył się bardzo dużym odzewem zarówno środowiska naukowo-medycznego jak i pacjentów, co świadczy o ciągle rosnącemu zainteresowaniu poruszaną tematyką, zasadnością współpracy wielodyscyplinarnej w uroonkologii oraz koniecznością organizowania podobnych spotkań naukowych w przyszłości. Wykładowcy prowadzący poszczególne panele tematyczne/wykłady otrzymali zasłużone podziękowania od zebranej na kongresie publiczności.

Po raz kolejny, gratulujemy przedstawicielom naszego szpitala udziału w tak ważnym kongresie naukowym i w tak doborowym towarzystwie medycznym!

 

 

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter