Przejdź do treści strony
Konferencja w bydgoszczy

XVI Zjazd Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego – Bydgoszcz 2023

Uroczyste otwarcie Konferencji Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego odbyło się w Operze Nova w Bydgoszczy. Podczas inauguracji wręczone zostały honorowe członkostwa PTU, medale za zasługi dla Polskiej Ultrasonografii oraz nagrody za doktoraty, habilitacje i publikacje. Konferencja zgromadziła wielu znamienitych prelegentów, klinicystów i studentów, którzy wygłosili wykłady i zaprezentowali swoje prace oryginalne. Wśród prelegentów nie zabrakło również, światowych ekspertów diagnostyki ultrasonograficznej. Swoje wykłady wygłosili: prof. Maija Radzina, prof. Alina Popescu, prof. Carlo Martinolli, prof. Jan Tuma i prof. Malkhaz Mizandari.

Pracujący w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej Szpitala Klinicznego MSWiA w Olsztynie dr n. med. Jakub Piotrkowski wyróżniony został nagrodą za najlepszą pracę doktorską z zakresu ultrasonografii obronioną w latach 2022-2023 pt. „Ultrasonografia w ocenie układu krążeniowo-oddechowego u osób w wieku podeszłym przyjmowanych do szpitala w trybie nagłym”.

Serdecznie gratulujemy Doktorowi nadanego wyróżnienia będącego docenieniem jego wkładu naukowego w zakresie ultrasonografii!

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter