Przejdź do treści strony

Wsparcie dla ukraińskich pacjentów onkologicznych

19 listopada br. w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie odbędzie się spotkanie warsztatowe dla ukraińskich pacjentów onkologicznych.
Projekt, w ramach cyklu spotkań warsztatowych w całej Polsce, zakłada dotarcie do pacjentów z Ukrainy z informacją o tym, jak odnaleźć się w polskim systemie opieki onkologicznej. Projekt polega na organizacji spotkań prowadzonych w języku ukraińskim z udziałem onkologa, hematologa, psychologa, specjalisty badań klinicznych oraz liderów organizacji onkologicznych.
Celem projektu jest wsparcie, informacja i edukacja chorych na nowotwory z Ukrainy oraz ich bliskich, a także integracja ze środowiskiem polskich pacjentów onkologicznych.
W programie warsztatów przewidziano wykłady: onkologa, hematologa, psychoonkologa, specjalisty badań klinicznych.
Inicjatorem projektu jest Stowarzyszenie na Rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi SANITAS z Sanoka. Projekt został objęty Patronatem Honorowym Rzecznika Praw Pacjenta.
Warsztaty w Olsztynie są trzecim z kolei, po Warszawie i Rzeszowie, spotkaniem informacyjno-integracyjnym w ramach tego projektu.

19 listopada br. zapraszamy pacjentów onkologicznych oraz ich bliskich do udziału w spotkaniu w SP ZOZ MSWiA z W-MCO w Olsztynie. (szczegóły w załączonym plakacie)

ONKO-AZYL dla UKRAINY – wsparcie dla ukraińskich pacjentów onkologicznych – YouTube

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter