Przejdź do treści strony

Wiosenne Spotkania z Kardioonkologią…

Z udziałem kadry naukowo-medycznej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie odbyło się kolejne z cyklu spotkań lekarzy specjalistów w zakresie onkologii „Wiosenne Spotkania z Kardioonkologią”.
Olsztyn i SP ZOZ MSWiA z W-MCO po raz kolejny prezentuje się jako ośrodek medyczny specjalizujący się w szeroko pojętej onkologii i dzielący się swoją szeroką wiedzą i bogatym doświadczeniem w tej dziedzinie.

Uroczystego otwarcia oraz podsumowania II Olsztyńskich Wiosennych Spotkań z Kardioonkologią zorganizowanych w Hotelu Przystań dokonali: kierujący Oddziałem Chorób Wewnętrznych, Gastroenterologii i Kardiologii Onkologicznej dr hab. n. med. Radosław Grabysa oraz kierujący Kliniką Onkologii i Immunoonkologii z Oddziałem Dziennym Terapii Onkologicznej dr hab. n. med. Tomasz Kubiatowski.

„Bezpieczeństwo kardiologiczne terapii stosowanych w leczeniu nowotworów układu pokarmowego” przedstawił dr hab. n. med. Tomasz Kubiatowski kierujący Kliniką Onkologii i Immunoonkologii z Oddziałem Dziennym Terapii Onkologicznej.

Dr Monika Kotyla z Kliniki Onkologii i Immunoonkologii Szpitala MSWiA w Olsztynie zaprezentowała „Ryzyko powikłań zakrzepowo-zatorowych i zaburzeń rytmu serca w przebiegu terapii przeciwnowotworowych”.

„Nowoczesne leczenie przeciwkrzepliwe u chorych onkologicznych w świetle badania Caravaggio” to tematyka, którą przybliżył prof. dr hab. n. med. Sebastian Szmit reprezentujący Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, Europejskie Centrum Zdrowia Otwock oraz Instytut Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie.

Kierujący Oddziałem Chorób Wewnętrznych, Gastroenterologii i Kardiologii Onkologicznej dr hab. n. med. Radosław Grabysa omówił „Bezpieczeństwo stosowania NOAC u pacjentów z migotaniem przedsionków i chorobą nowotworową. Czy wszystkie leki są takie same?”

Dr n. med. Małgorzata Żach-Muzolf z Oddziału Chorób Wewnętrznych, Gastroenterologii i Kardiologii Onkologicznej w swoim wystąpieniu poszukiwała odpowiedzi dotyczących postępowania przed… „Zanim wezwiesz kardiologa…”

Naszej Kadrze Naukowo-Medycznej gratulujemy kontynuowania cyklu spotkań kardioonkologicznych, które z edycji na edycję przyciągają coraz szersze gremium uczestników. Do tej edycji zaproszenie przyjął prof. dr hab. n. med. Sebastian Szmit – wybitny kardiolog internista z warszawskiego środowiska medycznego.
W ramach II Olsztyńskich Wiosennych Spotkań z Kardioonkologią w konferencji udział wzięło sześćdziesięciu uczestników zainteresowanych poruszaną tematyką kardioonkologiczną i wiele wskazuje na to, że kolejne spotkanie z tego cyklu przyniesie jeszcze większy odzew. Organizatorom i prowadzącym – przedstawicielom Naszego Szpitala dziękujemy za udział i podzielenie się bogatym doświadczeniem medycznym w zakresie kardiologii i onkologii.

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter