Przejdź do treści strony
VI Bałtyckie Spotkania Kardio-Onkologiczne - plakat

VI Bałtyckie Spotkania Kardio-Onkologiczne

Kolejna konferencja poświęcona zagadnieniom z zakresu kardio-onkologii oraz kardio-hematologii odbyła się w Gdańsku. W tym roku po raz pierwszy wyodrębniono choroby dotyczące pacjentów z nowotworami hematologicznymi, których leczenie jak i możliwe powikłania kardiologiczne tego leczenia powodują, że jest to odmienna grupa chorych w populacji onkologicznej.

Aktywny udział w Konferencji wzięli przedstawiciele Szpitala Klinicznego MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie: dr hab. n. med. Radosław Grabysa prowadzenie sesji oraz wykład „Migotanie przedsionków” oraz dr n. med. Małgorzata Muzolf wykład „Przypadek kliniczny z dyskusją” z Oddziału Chorób Wewnętrznych, Gastroenterologii i Kardiologii Onkologicznej.
To duże wyróżnienie dla naszego szpitala potwierdzające naszą wysoką pozycję wśród czołowych ośrodków kardioonkologicznych w kraju!

Podczas konferencji szeroko omówiono problematykę zaburzeń rytmu serca u pacjentów z chorobą nowotworową, a także przedstawiono możliwości ich leczenia.
Zaplanowano również sesję poświęconą radioterapii, aby zwrócić uwagę na możliwe odległe powikłania tego leczenia. Nadal problemem pozostaje, np. przedwczesna choroba wieńcowa, pomimo ogromnego postępu jaki dokonał się w zakresie technik radioterapii.
Ważnym zagadnieniem poruszonym podczas spotkań jest rozpoznawanie kardiotoksyczności różnych metod leczenia onkologicznego. W leczeniu powikłań sercowo-naczyniowych terapii onkologicznych pojawiają się nowe leki – i w tym kontekście została omówiona rola flozyn.

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter