Przejdź do treści strony
Urology Boot Camp w Bydgoszczy

Urology Boot Camp w Bydgoszczy

W dniach 19-20 kwietnia br. po raz trzeci w Szpitalu Św. Łukasza w Bydgoszczy odbył się Urology Boot Camp – specjalny kurs w formie warsztatów endoskopowych oraz laparoskopowych dla rezydentów urologii pod patronatem Europejskiego Towarzystwa Urologicznego (European Association of Urology).

Wykorzystując bogate doświadczenie w zakresie zabiegów endoskopowych i laparoskopowych po raz trzeci jako tutor zajęcia prowadził dr n. med. Maciej Przudzik – specjalista urolog FEBU z Kliniki Urologii i Onkologii Urologicznej Szpitala Klinicznego MSWiA w Olsztynie oraz jako uczestnik warsztatów rezydent lek. Michał Magierowski również ze Szpitala Klinicznego MSWiA w Olsztynie.
W tym roku formuła była dwudniowa, co pozwoliło przeszkolić aż 24 kursantów z całej Polski. W tej edycji dr n. med. Maciej Przudzik szkolił z umiejętności laparoskopowych oraz z zabiegu endoskopowego TURP.
Klinika Urologii i Onkologii Urologicznej Szpitala Klinicznego MSWiA w Olsztynie wyróżnia się tym, że wszyscy trzej rezydenci zostali przeszkoleni w tej formie i otrzymali certyfikaty.

Urology Boot Camp to jednodniowy obóz szkoleniowy, którego ideą jest praktyczne nauczanie podstawowych zabiegów urologicznych. Kurs dedykowany jest dla rezydentów pierwszych lat specjalizacji. Istotnym założeniem szkolenia jest praca z tutorem w konwencji „one by one”. Jeden tutor dedykowany dla jednego kursanta. Liczba uczestników ograniczona do 16 kursantów jednocześnie przekłada się na obecność 16 tutorów i 16 stanowisk z 16 trenażerami. Każde stanowisko przygotowane jest do nauki jednego rodzaju zabiegu, np.: operacji stulejki, cystoskopii, TURBT, TURP, URS, RIRS, laparoskopii itp. Każdy tutor jest przypisany do jednego stanowiska, każdy uczestnik kursu zalicza wszystkie stanowiska, wykonując samodzielnie pod okiem tutora wszystkie przygotowane zabiegi. Uczestnicy szkolenia otrzymują certyfikat EAU, potwierdzający zaliczenie podstawowego praktycznego kursu z urologii.

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter