Przejdź do treści strony

UROLASTIC – NAJNOWSZA METODA LECZENIA NIETRZYMANIA MOCZU U KOBIET

Już w Olsztynie w Oddziale Ginekologii Onkologicznej MSW – najnowsza metoda leczenia nietrzymania moczu u kobiet (Bulking)

Ostrzykiwanie cewki moczowej substancjami obliterującymi – Urolastic – znieczulenie miejscowe

Komfort pacjentki przy minimalnym ryzyku


28 listopada 2012 roku na Oddziale Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej Szpitala MSW w Olsztynie wykonano trzy pierwsze zabiegi przy użyciu metody obliterującej z zastosowaniem innowacyjnego polimeru Urolastic. Pacjentki w stanie dobrym opuściły szpital już w pierwszej dobie. Dotychczasowe nowoczesne sposoby leczenia to metody taśmowe(TOT,TVT) zakładane pod cewkę.

Ta procedura jest zupełnie inna – nie wymaga zastosowania znieczulenia ogólnego, pobyt pacjentki na oddziale jest krótki, a efekt zabiegu natychmiastowy i trwały. Przy minimalnej inwazyjności uzyskuje się maksymalną skuteczność.

Kilka słów o procedurze:

Urolastic jest to stały, niewchłanialny, niepowodujący alergii materiał o konsystencji silikonu , który formuje się w miejscu podania. Stosuje się go w leczeniu  nietrzymania moczu u kobiet,  głównie ze względu na niewydolność zwieracza wewnętrznego cewki. Produkt składa się z podwójnej strzykawki połączonej z mieszalnikiem statycznym wraz z igłą. Mieszanina tworzy się jako drobne elastyczne piłki gumowe zamknięte w otoczkach fibrynogenowych.  Podawany w warunkach ambulatoryjnych Urolastic poprawia zamknięcie cewki moczowej tak, aby zwiększyć kontrolę pacjentki nad pęcherzem moczowym. Po znieczuleniu miejscowym błony śluzowej wokół cewki moczowej, preparat jest bezboleśnie wstrzykiwany do tkanki po obu stronach błony śluzowej wzdłuż cewki moczowej. Polimer jest widoczny w na zdjęciach RTG i USG i w razie potrzeby może być usunięty. Urolastic spełnia wszystkie wymagania mające zastosowanie do syntetycznych materiałów wszczepialnych.

Zalety procedury z użyciem Urolastic:

  • bezpieczeństwo i wysoka skuteczność (rzędu 90%),
  • przeprowadzanie zabiegu w warunkach ambulatoryjnych,
  • nie ma konieczności zastosowania ogólnego znieczulenia,
  • materiał nie degraduje, nie odkształca się i nie migruje
  • śluzówka cewki moczowej nie ulega uszkodzeniu,
  • szybki proces podania środka.


Materiał  Urolastic poprawia mechanizm zamykający cewki moczowej i skutecznie zapobiega nietrzymaniu moczu.

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter