Przejdź do treści strony

Uro-Sail 2023

VI Żeglarskie Mistrzostwa Polski Urologów „Uro-Sail 2023” zostały rozegrane na Jeziorze Roś w ośrodku Imionek koło Pisza (Wrota Mazur).
W Regatach wystartowała również reprezentacja Kliniki Urologii i Onkologii Urologicznej Szpitala MSWiA w Olsztynie.
Nasza załoga w składzie:

  • dr hab. n. med. Roman Sosnowski
  • lek. Aleksander Tyszka
  • lek. Ignacy Bojanowski

zajęła III miejsce w ogólnej klasyfikacji Regat.

Dodajmy, że prof. Roman Sosnowski brał udział we wszystkich dotychczasowych edycjach „Uro-Sail”, począwszy od 2018 roku.
W imieniu kadry Szpitala serdecznie gratulujemy i życzymy stopy wody pod kilem na przyszłą żeglugę po dalsze sukcesy!

Poza rywalizacją na wodzie, ciekawy był także program naukowy Regat. Głównym tematem w tym roku była chirurgia robotyczna i jej rozwój w Polsce w ostatnich latach: przedstawiono zalety i wady dostępnych na rynku systemów robotycznych, pokazano praktyczne triki zabiegowe prezentowane przez użytkowników robotów i laparoskopistów, omówiono historyczną i aktualną rolę laserów w leczeniu schorzeń urologicznych, zaprezentowano nowe systemy w leczeniu schorzeń urologicznych, przeprowadzono debatę „pro-contra” z udziałem publiczności oraz warsztaty z użyciem trenażerów. Swoimi doświadczeniami dzielili się specjaliści z jednych z najlepszych ośrodków urologicznych w Polsce. Interesujący wykład „Roboty w Urologii” oraz ciekawy panel dyskusyjny „Stan robotyki w Polsce” przeprowadził lekarz kierujący Kliniką Urologii i Onkologii Urologicznej Szpitala MSWiA w Olsztynie dr hab. n. med. Roman Sosnowski.

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter