Przejdź do treści strony

TURNIEJ SZACHOWY- W strefie wolnej od tytoniu- Relacja

Turniej odbył się 30.09.2012 r. w SP ZOZ MSW z Warmińsko – Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie. Finansowany był przez Ministerstwo Zdrowia w ramach Narodowego programu zwalczania chorób nowotworowych, zadanie Prewencja pierwotna nowotworów. Patronat nad Turniejem objął Wojewoda Warmińsko – Mazurski Marian Podziewski. Warunkiem uczestnictwa było podpisanie deklaracji o nie paleniu papierosów lub chęci rzucenia papierosów.

W każdym sporcie potrzebna jest kondycja, a szczególnie w dyscyplinach takich jak szachy, wymagających zaangażowania zarówno umysłowego jak i fizycznego. Turniej miał na celu upowszechnienie zapisów Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem, promocję walorów turystycznych regionu, popularyzację szachów w środowisku oraz możliwość konfrontacji naszych regionalnych zawodników z graczami międzynarodowymi. Towarzyszące mu hasło zwróciło uwagę zarówno zawodników jak i kibicującej publiczności na problem palenia tytoniu i związanych z tym zagrożeń zachorowania na raka.
Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wzięło w niej udział 126 osób z całej Polski, arcymistrzowie i mistrzowie z Rosji i Ukrainy. Średnia wieku od 5 do 86 lat. Zwycięzcą Turnieju został arcymistrz Vladimir Małaniuk z Ukrainy.
Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali Europejski Kodeks Walki z Rakiem, mieli zapewniony obiad oraz owoce na sali gry.

30 wrzesień 2012r
TURNIEJ SZACHOWY w strefie wolnej od dymu tytoniowego
galeria zdjęć

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter