Przejdź do treści strony

ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z RAKIEM

4 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Rakiem. To międzynarodowa inicjatywa, której celem jest  wzrost świadomości społecznej i promocja profilaktyki nowotworowej.

Od początku 2015 roku w Poliklinice wdrożony został program Szybkiej Terapii Onkologicznej, której celem jest zmniejszenie czasu oczekiwania na leczenie onkologiczne i podniesienie poziomu jego jakości. Więcej informacji na temat Szybkiej Terapii Onkologicznej na stronie: www.pakietonkologiczny.gov.pl.

Specjaliści Promocji Zdrowia przygotowali dla uczniów olsztyńskiego Pałacu Młodzieży zajęcia na temat zdrowotnych aspektów stylu życia i przestrzegania zasad Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem.
Galeria zdjęć 

Z tej okazji podczas dnia otwartego zorganizowanego w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia działać będą specjalnie przygotowane stanowiska informacyjne. Wszyscy zainteresowani będą mogli uzyskać informacje o tym jak funkcjonuje obecnie system opieki onkologicznej i gdzie można uzyskać niezbędne leczenie. Ponadto pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego Profilaktyczne odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące prawidłowej profilaktyki i wczesnego wykrywania raka piersi i szyjki macicy. Więcej o dniu otwartym na stronach oddziału: www.nfz-olsztyn.pl.

 

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter