Przejdź do treści strony

ŚWIĄTECZNE KARTKI ZDROWIA W POLIKLINICE

Pacjenci pozostający na święta wielkanocne w olsztyńskim szpitalu MSW otrzymali miłą niespodziankę w postaci kartek z życzeniami. Ich autorami są uczniowie olsztyńskiej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jarosława Dąbrowskiego.

Pomysł Świątecznej Kartki Zdrowia, bo taką nazwę nosi przedsięwzięcie, powstał wśród pracowników szpitala. Zaproponowali oni dzieciom wykonanie prac wielkości pocztówki, opatrzonych kolorowym rysunkiem i odręcznie napisanymi życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia.

– Nigdy nie zastąpimy atmosfery świąt w otoczeniu rodziny w domu, ale dzięki pomocy dzieci i ich kartkom, choć trochę ocieplimy naszym pacjentom spędzone u nas chwile – mówi Dyrektor Polikliniki dr hab. inż. prof. nadzw. Janusz Chełchowski.

Zdaniem Emilii Jary, psychoonkologa pracującego w Poliklinice, spędzanie świąt w szpitalu jest dla wielu osób trudnym doświadczeniem. – Zależy nam na tym, żeby nasi pacjenci czuli, że otaczają ich ludzie nie tylko kompetentni ale też wrażliwi na ich dobro – wyjaśnia.

Podczas wyjątkowej wizyty, w trakcie której uczniowie wręczali pacjentom własnoręcznie wykonane kartki nie zabrakło serdecznych życzeń i wzruszeń.

Za udział w akcji Świąteczna Kartka Zdrowia, szkoła otrzymała od dyrektora Polikliniki tytuł Ambasadora Zdrowia. Wyróżnienie to, szpital nadaje osobom i instytucjom, dla których zdrowie i dobro pacjenta są wartością szczególną i pielęgnowaną w codziennej działalności. Dotychczas tytuł otrzymali m.in. lekarze, którzy w szczególny sposób przyczynili się do rozwoju umiejętności w zakresie rozpoznawania chorób onkologicznych wśród mieszkańców regionu.

W olsztyńskiej poliklinice rocznie leczy się ponad 40 tys. pacjentów. Święta spędza tu średnio stu pięćdziesięciu chorych.

 


Media o akcji:

Radio Olsztyn:
Link 1
Link 2
Link 3

TVP Olsztyn:
Link 1

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter