Przejdź do treści strony
Kartony z książkami pod choinką w korytarzu szpitala

„Świąteczna Zbiórka Książek” dla pacjentów szpitala

Wzorem lat ubiegłych, już po raz trzeci zostaliśmy obdarowani w ramach akcji „Świąteczna Zbiórka Książek” przeprowadzonej w dniach od 27 listopada do 8 grudnia br. przez Bibliotekę Nr 12 – Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, Fundację Pomoc w Komunikowaniu Się, Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych im. Polaków spod Znaku Rodła oraz Wydział Humanistyczny UWM.
Do pacjentów Szpitala Klinicznego MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie trafi ponad 800 kolejnych wartościowych pozycji książkowych. 20 grudnia br. nastąpiło przekazanie zebranych książek „na ręce” Pani Krystyny Futymy – Dyrektora Szpitala Klinicznego MSWiA z W-MCO w Olsztynie.

Akcja koordynowana przez Panią Mirę Lingę-Cielecką, Małgorzatę Konczanin, Justynę Gołębiewską-Farys, Izabelę Radek-Beczak oraz Joannę Chłostę-Zieloną po raz kolejny przerosła najśmielsze oczekiwania Organizatorów, ponieważ udało się zebrać ponad 1500 książek (albumy, powieści i opowiadania obyczajowe, powieści historyczne, opowiadania fantastyczno-naukowe, literatura współczesna, pozycje biograficzne, powieści i opowiadania dla młodzieży, literatura piękna…) W tym roku szczególnie wartościowym uzupełnieniem zbiórki książek są zakładki wykonane własnoręcznie przez uczniów SP Nr 9 w Olsztynie. W każdej z tych unikatowych zakładek widać włożone serce.

Dziękując Organizatorom za pamięć i wybranie Naszej Placówki na adresata tej szczególnej zbiórki, podkreślamy wartość słowa pisanego i stworzonego tam świata literackiego na choćby czasowe zapomnienie o kłopotach zdrowotnych oraz właściwe przeżycie tego świątecznego i poświątecznego czasu przez pacjentów naszego Szpitala. Książki trafią do każdego pacjenta we wszystkich oddziałach szpitalnych, a także do pacjentów w ramach jednodniowej terapii onkologicznej.

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter