Przejdź do treści strony

Sprzęt do rehabilitacji onkologicznej

Nowoczesny sprzęt do rehabilitacji pacjentów onkologicznych jest już dostępny w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie.

To urządzenia do terapii obrzęku limfatycznego oraz m.in. sprzęt do biofeedbacku elektromiograficznego i elektrostymulacji dna miednicy. Nasza placówka ma również robota rehabilitacyjno-diagnostycznego. Ten umożliwia ćwiczenia rąk, nóg i tułowia.

W Zakładzie Usprawniania Leczniczego olsztyńskiej Polikliniki pojawiła się też platforma stabilometryczna i dynamograficzna, ergometry, wanny do masażu wirowego kończyn górnych, urządzenia z oporem elastycznym do terapii przedramienia i ręki oraz rehabilitacji barku, a także bieżnia.

Specjalistyczny sprzęt pomoże w rehabilitacji pacjentów onkologicznych w trakcie i po leczeniu nowotworu złośliwego, a także tych z niedowładem, zaburzeniami równowagi, obrzękami i nietrzymaniem moczu.

Oprócz funkcji treningowej, część urządzeń posiada oprogramowanie, umożliwiające m.in. ocenę siły i napięcia mięśni oraz zaburzeń równowagi.

Sprzęt umożliwi nie tylko diagnostykę, ale także monitorowanie postępów rehabilitacji.

Pieniądze pochodzą z wieloletniego programu Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020-2030, a dokładniej z konkursu Ministerstwa Zdrowia, pt. „Zakup sprzętu do rehabilitacji onkologicznej”.

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter