Przejdź do treści strony

Spotkanie Onkologiczne Zaborek 2021

W dniach 1-2 października br. w Zaborku k/Lublina odbędzie się konferencja medyczna, której współorganizatorem jest Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie. Patronat nad wydarzeniem, obok SPZOZ MSWiA z W-MCO w Olsztynie, przyjęli: Polskie Towarzystwo Onkologiczne, Klinika Onkologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz Białostockie Centrum Onkologii.

„Nowotwory przewodu pokarmowego”, „Nowotwory klatki piersiowej”, „Zaawansowany rak piersi” i „Immunoterapia w leczeniu nowotworów skóry” to panele tematyczne moderowane, m.in. przez dra hab. n. med. Tomasza Kubiatowskiego kierującego Kliniką Onkologii i Immunoonkologii z Oddziałem Dziennym Terapii Onkologicznej Polikliniki Olsztyńskiej. Wśród prelegentów Spotkania Onkologicznego w Zaborku są również inni pracownicy naukowi Kliniki Onkologii i Immunoonkologii: dr Monika Kotyla „Wpływ mutacji KRAS, NRAS i BRAF V600E na rokowanie u chorych z rozpoznanym rakiem jelita grubego”; dr Aneta Lebiedzińska „Nowotwory neuroendykrynne przewodu pokarmowego – na co zwrócić uwagę w diagnostyce i leczeniu”; dr Agnieszka Chmielewska „Czy mamy czynniki predykcyjne toksyczności terapii opartych na inhibitorach cdk4/cdk6?”

Warmińsko-Mazurskie Centrum Onkologii Szpitala MSWiA w Olsztynie jest członkiem europejskich organizacji zajmujących się inicjowaniem i prowadzeniem badań nad nowymi terapiami przeciwnowotworowymi w tym Europejskiej Sieci Badawczej w Ginekologii Onkologicznej (The European Network for Gynaecological Oncological Trial, ENGOT) oraz Europejskiej Organizacji Badań i Leczenia Nowotworów (European Organisation for Research and Treatment of Cancer. EORTC). Ponadto Klinika uczestniczy w licznych międzynarodowych badaniach klinicznych nad nowymi lekami w onkologii, zapewniając największy w regionie dostęp do nowoczesnych terapii i badań klinicznych naszym pacjentom.

Med_space – tworzymy przestrzeń dla wiedzy (med-space.pl)

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter