Przejdź do treści strony

Spotkania z kardioonkologią

Z udziałem kadry naukowo-medycznej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie odbyło się pierwsze z cyklu spotkań lekarzy specjalistów w zakresie onkologii „Zimowe Spotkania z Kardioonkologią”.
Olsztyn i SP ZOZ MSWiA z W-MCO po raz kolejny prezentuje się jako ośrodek medyczny specjalizujący się w szeroko pojętej onkologii.

Uroczystego otwarcia oraz podsumowania I Olsztyńskich Zimowych Spotkań z Kardioonkologią zorganizowanych w Hotelu Przystań dokonali: kierujący Oddziałem Chorób Wewnętrznych, Gastroenterologii i Kardiologii Onkologicznej dr hab. n. med. Radosław Grabysa oraz kierujący Kliniką Onkologii i Immunoonkologii z Oddziałem Dziennym Terapii Onkologicznej dr hab. n. med. Tomasz Kubiatowski.

„Rolę immunoterapii w leczeniu nowotworów klatki piersiowej” przedstawiła dr Anna Surus-Hyla z Kliniki Onkologii i Immunoonkologii Szpitala MSWiA w Olsztynie.
Dr Beata Tomaszewska z Kliniki Onkologii i Immunoonkologii Szpitala MSWiA w Olsztynie zaprezentowała „Kardiotoksyczność inhibitorów immunoonkologicznych punktów kontrolnych – opinia onkologa”.
„Pacjent onkologiczny z niewydolnością serca – podsumowanie zaleceń 2021 roku” to tematyka, którą przybliżył dr hab. n. med. Radosław Grabysa kierujący Oddziałem Chorób Wewnętrznych, Gastroenterologii i Kardiologii Onkologicznej.
Dr n. med. Małgorzata Żach-Muzolf z Oddziału Chorób Wewnętrznych, Gastroenterologii i Kardiologii Onkologicznej szukała odpowiedzi na pytanie zawarte w wystąpieniu „Co jeszcze mogę zrobić dla mojego chorego? Przypadki kliniczne”.

Gratulując Naszej Kadrze Naukowo-Medycznej zaproszenia do udziału w I Olsztyńskich Spotkaniach z Kardioonkologią dziękujemy za udział i podzielenie się bogatym doświadczeniem medycznym w zakresie onkologii. Cykliczność spotkań w ramach tego ciekawego projektu pozwala przypuszczać, że jeszcze wrócimy do tej tematyki, pisząc o kolejnych przedstawicielach Naszego Szpitala biorących udział w kolejnych „Spotkaniach z Kardioonkologią”.

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter