SPACERY-ROWERY

AKTUALNOŚCI


Podczas imprezy będzie możliwość bezpłatnego wypożyczenia rowerów wycieczkowych zapewnionych przez firmę Warmia Bus, a także kijków Nordic Walking zapewnionych przez Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Olsztyna.
Do skorzystania z tej oferty potrzebny będzie jedynie dowolny dokument tożsamości.
Informacja na ten temat w biurze imprezy na Stadionie Leśnym.


Przypominamy, że dzięki współpracy z Zarządem Komunikacji Miejskiej w Olsztynie możemy specjalnie premiować wszystkich tych, którzy na imprezę przybędą z pomocą komunikacji miejskiej. Wystarczy w biurze imprezy zostawić skasowany bilet lub okazać sieciówkę. Wśród tych osób rozlosujemy bilet miesięczy oraz zestawy upominków od ZKM.
Rowerzystom przypominamy, iż zgodnie z regulaminem olsztyńskiego MPK, bez problemu i ZA DARMO (jako bagaż) przewieziecie swój pojazd wewnątrz autobusu. To na pewno ułatwi niektórym z Was dotarcie na teren Lasu Miejskiego. Nie zapomnijcie tylko o skasowaniu biletu za swoją podróż.


To już pewne! Wszyscy uczestnicy otrzymają na trasie kupon na 50% zniżki na dowolna trasę Leśnego Parku Linowego.


Zapraszamy do udziału w II edycji imprezy rekreacyjnej pod hasłem „Spacery-Rowery”.

Aktywność dla wszystkich!

Aktywne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu nie ma żadnych przeciwników. I słusznie, ponieważ już nikt nie wątpi w pozytywne działanie regularnych ćwiczeń fizycznych. Nieważne jaką formę aktywności lubimy najbardziej- zawsze sprzyja naszej kondycji, zwiększa odporność organizmu, chroni przed wieloma chorobami cywilizacyjnymi oraz niezawodnie poprawia nastrój. Czasami jednak trudno znaleźć czas na odpoczynek i rekreację oraz regularne dbanie o własne zdrowie. Na szczęście mamy akcję Olsztyn.Aktywnie!, która od niemal trzech lat rozbudza w nas energię i zachęca do spacerów, rowerowych przejażdżek i biegów. Specjalnymi wydarzeniami w kalendarzu Olsztyn.Aktywnie! są zawsze tzw. kulminacje, będące pierwszorzędnymi wizytówkami tego projektu.

Spacery–Rowery po raz drugi

Wyjątkową kulminacją przeznaczoną jednocześnie dla miłośników wielu dyscyplin rekreacyjnych, będzie II edycja imprezy pod hasłem Spacery – Rowery. Impreza odbędzie się w niedzielę, 23 września w godz. 11:00 – 14:30 na Stadionie Leśnym w Olsztynie. Organizatorem akcji jest Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie oraz Stowarzyszenie Aktywności Społecznej „Młyn”.
Wszyscy, którzy brali udział w pierwszej odsłonie tej imprezy wiedzą, iż mogą tam liczyć na opiekę profesjonalnych instruktorów poszczególnych dyscyplin, towarzyską atmosferę, mnóstwo atrakcji w miasteczku imprezy oraz ciekawą trasę w Lesie Miejskim. Osoby dla których Spacery-Rowery wciąż pozostają niewiadomą, z pewnością mogą liczyć na to, iż otrzymują tam wyjątkową szansę na zrobienie pierwszego kroku w stronę radosnej zabawy na świeżym powietrzu.

Dla ciała, ducha i… kieszeni

Podczas tej plenerowej imprezy zlokalizowanej na Stadionie Leśnym znajdziemy coś dla ciała, dla ducha, a dodatkowo… dla kieszeni, ponieważ Spacery-Rowery będzie nagradzała swoich uczestników licznymi upominkami i nagrodami.
O dobrą formę ciała i pogodę ducha zadbają łatwe trasy wytyczone w bliskim otoczeniu Stadionu Leśnego. Trasy będą przygotowane specjalnie dla:

* miłośników marszów Nordic Walking,

* amatorów marszobiegów,

* rowerzystów lubiących spokojne przejażdżki,

* spacerowiczów chcących poznać uroki Lasu Miejskiego w towarzystwie Przewodnika PTTK.

Scenariusz pełnego uczestnictwa w imprezie:

  1. Zgłoszenie się w biurze imprezy na Stadionie Leśnym (indywidualnie lub w towarzystwie dowolnej liczby osób);
  2. Pobranie specjalnej karty startowej (bez żadnych opłat);
  3. Pokonanie w dowolny sposób (pieszo, biegiem, na rowerze) czytelnie oznakowanej  trasy (około2 kmdla piechurów, około3 kmdla rowerzystów), na której będą zlokalizowane interesujące punkty kontrolne;
  4. Oddanie wypełnionej karty startowej w biurze imprezy.

Punkty kontrolne będą stanowiły nie lada atrakcję. W wyraźnie oznakowanych  miejscach, na uczestników będzie czekać np.: przekraczanie granicy państwa na posterunku przygotowanym przez Straż Graniczną, skorzystanie z oferty leśnego punktu bibliotecznego Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, odwiedzenie Kleszczowego Namiotu WSSE w Olsztynie lub możliwość zbadania kilku ważnych parametrów swojego organizmu – pomiaru tlenku węgla w wydychanym powietrzu, poziomu tkanki tłuszczowej czy poziomu ciśnienia.
Zaliczenie całej trasy i złożenie w biurze imprezy wypełnionej karty startowej oznacza przepustkę do udziału w wielkiej loterii zaplanowanej na finał akcji, około godziny 14:30. Warto tutaj wspomnieć, iż trasę można przemierzać dowolną ilość razy, zwiększając tym samym swoje szanse w losowaniu atrakcyjnych nagród.

Miasteczko na Stadionie

Na Stadionie Leśnym zostanie stworzone miasteczko, w którym znajdą się ciekawe stoiska przygotowane między innymi przez Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie, Straż Pożarną czy Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Olsztynie.
O odzyskanie energii po wysiłku na trasie zadba profesjonalna ekipa cateringowa Racjonalneodzywianie.pl. W miasteczku będzie także szansa wysłuchania wielu praktycznych porad na temat zalet i zasad zdrowego żywienia, obejrzenia pokazów gotowania, a także bezpłatnego skosztowania smacznych potraw przygotowanych na oczach publiczności.

Las Miejski będzie bliżej niż zwykle,

a to dzięki współpracy z olsztyńskim Zarządem Komunikacji Miejskiej. Przy okazji tej imprezy będziemy głośno przypominać, iż w Olsztynie możliwe jest bezpłatne przewożenie rowerów w pojazdach komunikacji miejskiej. Dzięki temu nawet mieszkańcy odleglejszych osiedli mogą swobodnie dotrzeć ze swoim jednośladem do rekreacyjnego serca miasta, jakim tego dnia będzie Las Miejski i wziąć udział w akcji Spacery-Rowery. ZKM nie zapomniał również o pozostałych uczestnikach imprezy. Wszyscy, którzy dotrą autobusem w okolice Lasu Miejskiego i w biurze imprezy okażą skasowany w tym celu bilet, wezmą udział w dodatkowej loterii z nagrodami rzeczowymi.

Oficjalny start imprezy

Zapraszamy w niedzielę /23 września/ o godz. 11:00 na plac przy oczku wodnym z fontanną na terenie parku Jakubowo (al. Wojska Polskiego, naprzeciwko budynku Szpitala MSW z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie). Miłośnicy wszystkich dyscyplin wspólnie wykonają honorową rundę wokół jeziorka, po czym wszyscy udadzą się w kierunku Stadionu Leśnego.

 

Wszystkie trasy Spacery-Rowery będą otwarte od godz. 11:30 do 14:30.

Jak chcesz, kiedy chcesz, z kim chcesz

Impreza ma charakter otwarty- udział jest całkowicie bezpłatny, nie ma narzuconego tempa zaliczania trasy, uczestnicy mogą samodzielnie wybrać godzinę przybycia do Lasu Miejskiego i poziom swojego zaangażowania w imprezę (np. liczbę pobranych kart startowych i wykonanych okrążeń na trasie).

Na specjalne traktowanie będą mogły liczyć osoby, które zapowiedzą swój udział w imprezie poprzez wypełnienie internetowego formularza zgłoszeniowego, który zostanie udostępniony na stronie: www.poliklinika.olsztyn.pl.  Dla tych osób przygotowano pakiety nagród gwarantowanych ufundowanych przez sklepy sportowe Olimp oraz Szpital MSW, które będą do odebrania w biurze imprezy już po jednorazowym pokonaniu dowolnej trasy.

Nie tylko mieszkańcy Olsztyna są zachęcani do aktywności ruchowej, a tym samym do samodzielnego podjęcia prostych i skutecznych działań profilaktycznych. Spacery-Rowery są elementem  ogólnopolskiej akcji prowadzonej pod tym samym hasłem, finansowanej przez Ministerstwo Zdrowia w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych. 

Wszelkich informacji udzielają:

Koordynator ze strony MSW- Artur Guzewicz (511 860 441)

Koordynator ze strony Stowarzyszenia Aktywności Społecznej „Młyn”- Mirosław Arczak (507 617 656).