Przejdź do treści strony

SEMINARIUM „NOWE WYTYCZNE ERC 2015” ZAKOŃCZONE

Medycyna ratunkowa jest młodą specjalnością. Postęp oparty na nowych badaniach jest co 5 lat publikowany w postaci wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji.Ostatnia edycja wytycznych została ogłoszona w grudniu 2015.

Ośrodek Szkoleń Ratowniczych w dniu 17.03.2016 r zorganizował seminarium „Nowe Wytyczne European Resuscitation Council 2015”. Zorganizowanie szkolenia w formie otwartego seminarium było dla nas czymś zupełnie nowym i eksperymentalnym. Poświęciliśmy wiele godzin pracy na organizację, logistykę i przygotowanie merytoryczne.

Ilość zgłoszeń wysłana przez osoby zainteresowane udziałem była dla nas ogromnym zaskoczeniem. Ponad 150 osób zgłosiło chęć uczestnictwa. Ze względu na ograniczoną pojemność sali konferencyjnej, z przykrością prawie połowie chętnych musieliśmy odmówić udziału. Do uczestnictwa w seminarium zgłosiła się duża liczba funkcjonariuszy straży pożarnej, ratownicy medyczni, pielęgniarki i lekarze z niemalże każdego powiatu w naszym województwie.

W trakcie seminarium zostały omówione najważniejsze zmiany wytycznych w tematyce: pierwsza pomoc i automatyczna defibrylacja zewnętrzna, zaawansowane zabiegi resuscytacyjne u dorosłych i dzieci, współpraca w zespole, stany zagrożenia życia i ostre zespoły wieńcowe, resuscytacja w przypadkach szczególnych. Każdy z uczestników otrzymał zaświadczenie odbycia seminarium a dodatkowo ratownicy medyczny otrzymali 5 punktów edukacyjnych.

Tak duże zainteresowanie seminarium skłoniło nas do organizacji drugiej edycji, która odbędzie się 15.04.2016. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter