Przejdź do treści strony

Rekordowe środki na Warmińsko-Mazurskie Centrum Onkologii

Ministerstwo Zdrowia przekazało ponad 287 mln zł Szpitalowi Klinicznemu MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie. Promesę wręczył Podsekretarz Stanu w MSWiA Błażej Poboży w towarzystwie Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego oraz Przewodniczącej Rady Społecznej Szpitala Iwony Arent.

„To pozwoli szpitalowi w jeszcze większym stopniu zaopiekować się pacjentami. Ta kwota jest naprawdę ogromna, podobnie jak radość zespołu medycznego, parlamentarzystów, wojewody i moja. Pieniądze będą przeznaczone na modernizację placówki, która już jest jedną z najważniejszych w regionie to oznacza to cywilizacyjną zmianę i wielki skok”
– Błażej Poboży

Odbierająca promesę dla Szpitala Klinicznego MSWiA w Olsztynie Pani Dyrektor Krystyna Futyma nadmieniła, że przekazane środki zostaną przeznaczone, m.in. na:

  • modernizację, rozbudowę i nadbudowę szpitala, w tym budowę nowego bloku operacyjnego z przestronnymi salami operacyjnymi;
  • rozbudowę Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej szpitala;
  • utworzenie, w ramach unitu narządów, Centrum Leczenia Nowotworów Kobiet;
  • zakup najnowocześniejszego robota chirurgicznego;
  • rozwinięcie bardzo oczekiwanej współcześnie w szpitalach medycyny nuklearnej;
  • zakup nowoczesnego sprzętu medycznego…

Cały zespół Szpitala Klinicznego MSWiA w Olsztynie od wielu miesięcy tworzył plany rozbudowy placówki i przygotowywał wniosek o dotację, który właśnie został zatwierdzony na kwotę ponad 287 milionów zł. Dotacja na modernizację i rozbudowę szpitala zostanie wykorzystana w ciągu najbliższych czterech lat.

Miliony na onkologię (tvp.pl)

Są pieniądze na modernizację Centrum Onkologii. „Wdrożymy światowe standardy” : Radio Olsztyn

Gigantyczna dotacja dla Polikliniki. Szpital dostanie 287 mln zł – Gazeta Olsztyńska (gazetaolsztynska.pl)

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter