Przejdź do treści strony

Promesa na modernizację i rozbudowę Klinicznego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego

25 września br. wiceminister Błażej Poboży wziął udział w uruchomieniu Funkcjonalnego Centrum Robotycznego w Szpitalu MSWiA w Olsztynie, podczas którego przekazał placówce promesę na ponad 13 mln zł na modernizację i rozbudowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Wiceminister zaznaczył, że nowoczesna opieka zdrowotna to jeden z fundamentów sprawnie działającego państwa, podkreślając, że w ostatnich latach olsztyńska Poliklinika rozwija się w bardzo szybkim tempie. Jak zaznaczył, placówka zyskuje coraz większe możliwości, m.in. dzięki wprowadzaniu chirurgii robotowej w ramach Funkcjonalnego Centrum Robotycznego.
Wiceminister Błażej Poboży poinformował także, że trwają intensywne prace nad pozyskaniem kolejnych środków na rozwój szpitala.

„Z planów na przyszłość mamy w planach budowę i rozbudowę nowego bloku operacyjnego; planujemy rozbudowę Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej; mamy w planach także nadbudowę szpitala oraz budowę zakładu nuklearnego jako przyszłości w leczeniu onkologicznym…” – Krystyna Futyma, Dyrektor Szpitala MSWiA w Olsztynie.

Olsztyński szpital to najważniejsze w regionie centrum kompleksowego leczenia chorób onkologicznych.

https://olsztyn.tvp.pl/…/miliony-na-remont-szpitala-mswia

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter