Przejdź do treści strony
Zdjęcie grupowe uczestników spotkania

„Profilaktyka i Zdrowie” – Szpital Kliniczny MSWiA w Olsztynie

18 listopada br. w Szpitalu Klinicznym MSWiA w Olsztynie, w ramach kolejnej w tym roku akcji „Profilaktyka i Zdrowie”, odbyły się bezpłatne badania profilaktyczne w zakresie: mammografii, cytologii i tomografii komputerowej płuc.

W badaniach profilaktycznych udział wzięli mieszkańcy Szczytna i Pasymia.
Łącznie przeprowadzono:

  • 37 badań mammograficznych
  • 16 badań cytologicznych
  • 38 badań tomograficznych

Na badania ustalono sobotę – dzień wolny od pracy, aby pozwolić na udział jak najszerszej grupie w przedziale wiekowym:

  • mammografia (panie w wieku 50-69 lat)
  • cytologia (panie w wieku 25-59 lat)
  • tomografia komputerowa (panie i panowie w wieku 50-74 lata)

Badania zostały zorganizowane przez Panią Danutę Tkacz – Kierownika Przychodni SK MSWiA w Olsztynie i przeprowadzone przy współudziale: Anny Sobol – położnej, Doroty Czaplińskiej – pielęgniarki, Jagody Włodarskiej i Magdaleny Wolf – rejestratorek medycznych oraz Ewy Kudły i Małgorzaty Karnickiej – techników elektroradiologii.
Serdecznie dziękujemy Naszym Paniom za profesjonalizm i poświęcony czas w sprawnym przeprowadzeniu badań w dniu wolnym od pracy!

Po raz kolejny, liczba uczestników oraz ilość przeprowadzonych badań profilaktycznych wskazuje na celowość i konieczność organizowania takich akcji cyklicznie. Mamy już deklarację uczestnictwa w badaniach następnej grupy, a kolejne badania w dniu wolnym od pracy zostaną przeprowadzone w Szpitalu Klinicznym MSWiA w Olsztynie już w sobotę 25 listopada br. (szczegóły w załączonym plakacie).

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter