Przejdź do treści strony

„Profilaktyka i Zdrowie”

17 czerwca br. w Szpitalu MSWiA w Olsztynie, w ramach akcji „Profilaktyka i Zdrowie”, odbyły się bezpłatne badania profilaktyczne w zakresie: mammografii, cytologii i tomografii komputerowej płuc. Po raz kolejny, nie bez przyczyny na badania ustalono sobotę – dzień wolny od pracy, aby pozwolić na udział jak najszerszej grupie w przedziale wiekowym:

  • mammografia (panie w wieku 50-69 lat)
  • cytologia (panie w wieku 25-59 lat)
  • tomografia komputerowa (panie i panowie w wieku 50-74 lata)

W badaniach profilaktycznych udział wzięli mieszkańcy miasta Pasym i okolic w ramach wyjazdu zorganizowanego przez Urząd Miasta w Pasymiu.
Łącznie przeprowadzono:
23 badania mammograficzne;
15 badań cytologicznych;
29 badań tomograficznych.

Badania zostały zorganizowane przez panią Danutę Tkacz – Pielęgniarkę Koordynującą Przychodnie i Pracownię Endoskopii Onkologicznej Szpitala MSWiA w Olsztynie i przeprowadzone przy współudziale: Bogumiły Bzdręgi – położnej, Jagody Włodarskiej, Bogumiły Kisiel, Magdaleny Wolf, Natalii Kuras – rejestratorek medycznych oraz pomocy techników radiologii: Izabeli Maliszewskiej i Arkadiusza Żuchowskiego.
Po raz kolejny dziękujemy Naszym Paniom i Panom za profesjonalizm i poświęcenie w sprawnym przeprowadzeniu badań na terenie Szpitala.
W oczekiwaniu na przeprowadzenie kolejnych badań pacjentki miały możliwość zapoznania się z prezentacją dotyczącą profilaktyki raka piersi.
Liczba uczestników oraz ilość przeprowadzonych kolejnych badań profilaktycznych wskazuje na celowość i konieczność organizowania akcji cyklicznie.

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter