Przejdź do treści strony

Profilaktyka i Zdrowie

18 marca br. w Szpitalu MSWiA w Olsztynie, w ramach akcji „Profilaktyka i Zdrowie”, odbyły się bezpłatne badania profilaktyczne w zakresie: mammografii, cytologii i tomografii komputerowej płuc. Nie bez przyczyny na badania ustalono sobotę – dzień wolny od pracy, aby pozwolić na udział jak najszerszej grupie w przedziale wiekowym:

  • mammografia (panie w wieku 50-69 lat)
  • cytologia (panie w wieku 25-59 lat)
  • tomografia komputerowa (panie i panowie w wieku 50-74 lata)

W badaniach profilaktycznych, oprócz mieszkańców Olsztyna i okolic, udział wzięły grupy zorganizowane przez Urzędy Gminy w Orzyszu i Janowcu Kościelnym. Łącznie z badań profilaktycznych przeprowadzonych skorzystało: 37 pań (mammografia); 37 pań (cytologia) oraz 87 pań i panów (tomografia komputerowa).

Badania zostały zorganizowane przez p. Danutę Tkacz – Pielęgniarkę Koordynującą Przychodnie i Pracownię Endoskopii Onkologicznej Szpitala MSWiA w Olsztynie i przeprowadzone przy współudziale: Małgorzaty Borowskiej – pielęgniarki Poradni Chirurgii Onkologicznej, Bogumiły Bzdręgi – położnej, Jagody Włodarskiej, Agnieszki Wójcik, Magdaleny Miśko, Agnieszki Ołdziej, Magdaleny Wolf – rejestratorek medycznych oraz pomocy techników radiologii: Małgorzaty Rejmus-Rąkowskiej i Natalii Sudenis. Po raz kolejny dziękujemy Naszym Paniom za profesjonalizm i poświęcenie w sprawnym przeprowadzeniu badań na terenie Szpitala.

Przedstawiciele Działu Promocji Narodowego Funduszu Zdrowia w trakcie akcji wydali 36 Europejskich Kart Ubezpieczenia Zdrowotnego oraz służyli pomocą w zakładaniu Profilu Zaufanego. W oczekiwaniu na przeprowadzenie kolejnych badań pacjentki miały możliwość zapoznania się z prezentacją dotyczącą profilaktyki raka piersi. Uczestnicy skorzystali z porad dietetyka w zakresie określenia poziomu tkanki tłuszczowej, badania wskaźnika BMI czy zaleceń dietetycznych.
Liczba uczestników oraz ilość przeprowadzonych badań profilaktycznych wskazuje na konieczność zorganizowania kolejnych akcji w najbliższym czasie.

Bezpłatne badania w olsztyńskiej poliklinice. „Mamy jeszcze bardzo wiele do zrobienia” : Radio Olsztyn

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter