Przejdź do treści strony
budynek szpitala

Poród w Olsztyńskiej Poliklinice…

W Szpitalu MSWiA w Olsztynie doszło do niecodziennego dla naszej placówki zdarzenia – porodu dziecka.
W niedzielę, 3 lipca br. około godz. 10:00 pod Kliniczny Szpitalny Oddział Ratunkowy naszego szpitala podjechał samochód z młodą kobietą w zaawansowanej ciąży.
Teoretycznie wszystko było proste – rodzice znali datę porodu, znali objawy zbliżającego się porodu (to już trzecie dziecko w rodzinie), ale nie zdążyli dojechać do szpitala z oddziałem ginekologiczno-położniczym. Akcja porodowa zakończyła się narodzinami zdrowego chłopca (10/10 Apgar) przy asyście pielęgniarki położnej z Kliniki Chirurgii Onkologicznej. Szczęśliwą matkę i nowo narodzone dziecko przewieziono karetką systemu ratownictwa medycznego do właściwego oddziału ginekologiczno-położniczego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie. Ojciec dziecka wrócił do naszego szpitala, aby podziękować załodze Klinicznego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, za profesjonalną pomoc podczas akcji porodowej.

W imieniu Dyrekcji i całej załogi Szpitala gratulujemy rodzicom chłopca a naszym pracownikom dziękujemy za przykładne realizowanie misji „Szpital przyjazny pacjentom”.

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter